W Knurowie świąteczne ozdoby nie zaświeciły, bo... zniknęły. Policja prowadzi poszukiwania

2022-12-01 17:15
Knurów: Zaginiona ozdoba świąteczna
Autor: KMP Gliwice / Collage Tomasz Stankiewicz

W środę, 30 listopada 2022 r., w Knurowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia. Pracownik montujący oświetlenie zgłosił kradzież dwóch z 12 świątecznych ozdób. Teraz policjanci prowadzą poszukiwania.

Knurów jak każde inne miasto na Śląsku chciał przyozdobić ulice świątecznymi „iluminacjami” w kształcie choinek. Wszystko po to, żeby poczuć nadchodzący klimat świąt. Niestety ktoś postanowił pokrzyżować plany i jak na razie, na ulicznych lampach, zawieszonych zostanie 10 z 12 ozdób.

Wczoraj po południu na ul. 1 Maja w Knurowie rozpoczęto montaż świątecznych ozdób. Pracownik wyładowywał świecące choinki na chodniku pod poszczególnymi słupami, a gdy wyładował już wszystkie (było ich 12), wrócił i spostrzegł, że dwie z nich zniknęły. Okazało się, na miejscu był amator mienia należącego do wszystkich knurowian – informują mundurowi.

Knurów: Tajemnicze zniknięcie świątecznych ozdób

W środę, 30 listopada, około 17.00 knurowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch świątecznych ozdób w kształcie choinek, z gwiazdami betlejemskimi na czubku. Łączna wartość skradzionych ozdób to 4 tys. złotych.

Mundurowi przeprowadzą teraz w tej sprawie dochodzenie. Pomocny może okazać się monitoring miejski i nie tylko. Poszukiwani są ewentualni świadkowie kradzieży, ale przede wszystkim osoby, które mają wiedzę lub podejrzewają, gdzie skradzione ozdoby się znajdują – dodają policjanci.

Policjanci informują, że: „Informacje można przekazywać bezpośrednio pod całodobowy numer dyżurnego knurowskiej policji: 47 859 050 0. Informacje można przekazywać też za pośrednictwem anonimowej skrzynki „powiadom nas”. Wszystkie osoby informujące mają gwarancję anonimowości, nie będą dopytywane ani w żaden sposób niepokojone”.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE