Trwają prace związane z doświetleniem kolejnych przejść dla pieszych w Katowicach

i

Autor: UM Katowice

Inwestycje

Trwają prace związane z doświetleniem kolejnych przejść dla pieszych w Katowicach

2024-04-12 14:37

W Katowicach doświetlone będą kolejne przejścia dla pieszych. Dzięki temu zwiększy się ich widoczność w godzinach wieczornych i nocnych. Z nowym oświetleniem działa już przejście przy ul. Stęślickiego.

Planowane jest doświetlenie kolejnych 30 przejść dla pieszych w Katowicach

Doświetlone będą m.in. trzy przejścia w rejonie Placu Kasprowicza: przy ul. Mruczka, Baczyńskiego i Wolności, wraz z zabudową złącza energetycznego pod imprezy miejskie. Ponadto oświetlenie zyskają przejścia przy ul. Armii Krajowej w rejonie ul. Gajowej i sklepu Biedronka, ul. Piotrowickiej w rejonie sklepu ALDI, ul. Ligockiej w rejonie ul. Wilcze Kąty oraz w rejonie ul. Filarowej, ul. Wilczewskiego w rejonie nr 14 i 24.

- Prace te są niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa publicznego, a oświetlone przejścia sprzyjają zwiększeniu widoczności pieszych dla kierowców, co z kolei minimalizuje potencjalne zagrożenia – mówi Piotr Handwerker, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

Przejścia doświetlane są także z inicjatywy mieszkańców

Przypomnijmy, że w tym roku doświetlone zostały już przejścia przy ul. Stęślickiego (na wysokości wejścia do Parku Budnioka), przy ul. Lwowskiej w rejonie ul. Woźniaka oraz przy ulicach: Załęskiej 32, Ligockiej 6 i Hetmańskiej.

Przejścia doświetlane są także z inicjatywy samych mieszkańców, np. poprzez Budżet Obywatelski.

W ramach wykorzystania środków na rok 2024 modernizacją objęto 13 przejść dla pieszych: przy ulicy Ułańskiej i al. Księżnej Jadwigi Śląskiej, ul. Bolesława Chrobrego 37 i 43, Piastów i Bolesława Krzywoustego, Piastów 6 i 22, Tysiąclecia 4, 21, 84, Mieszka I oraz trzy przy ul. Dębowej, na wysokości nr 25, 27 i 53. Dodatkowo zlecono na wniosek radnych Rady Miasta Katowice doświetlenia przy ulicy Załęskiej, Ligockiej i Hetmańskiej.

Jak podaje katowicki magistrat, od 2020 roku na terenie Katowic zostało doświetlonych 155 przejść dla pieszych, m.in. przy pl. Miarki, ul. Rolnej i Orkana, ul. Boya Żeleńskiego oraz al. Roździeńskiego – w rejonie ul. Uniwersyteckiej.

QUIZ. Te 10 znaków drogowych sprawia kierowcom największe problemy. A Tobie?

Pytanie 1 z 10
Ten znak mówi nam, że….