W Czeladzi powstanie kryta pływalnia

i

Autor: FB Zbigniew Szaleniec

Inwestycje

W Czeladzi powstanie kryta pływalnia. Zostanie wybudowana w budynku po kopalni Saturn

Kryta pływalnia powstanie w Czeladzi - taką informację przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz miasta. Dzięki środkom z unijnego funduszu mieszkańcy będą mogli skorzystać z obiektu już w 2025 roku. Basen powstanie w obiekcie należącym niegdyś do Kopalni Saturn.

Kryta pływalnia powstanie w Czeladzi

Na taką informację czekał niejeden mieszkaniec Czeladzi. Burmistrz miasta oficjalnie potwierdził, że w mieście za kilkanaście miesięcy wybudowana zostanie kryta pływalnia. Basen powstanie w budynku po byłej kopalni Saturn, gdzie kiedyś mieścił się warsztat mechaniczny.

Zastanawiałem się jaki by tu wyjątkowy prezent na koniec kadencji przekazać naszym mieszkańcom, zarówno dzieciom jak i dorosłym, z okazji zbliżającego się Mikołaja i świątecznej gwiazdki, ale już wiem, prezentem będzie... kryta pływalnia - poinformował Zbigniew Szaleniec.

Jak zapowiedział burmistrz otwarcie obiektu ma nastąpić najwcześniej za rok, dlatego inauguracji można spodziewać się w 2025 roku. Na obiekcie oprócz basenu, mają powstać sauny i jacuzzi.

30 listopada miasto otrzymało informację, że wniosek na budowę pływalni zyskał akceptację, dzięki czemu urząd pozyska z unijnego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji 24 mln zł na jej budowę. Warto podkreślić, że Czeladź znalazła się w "złotej" dziesiątce miast, które uzyskały z tego funduszu dofinansowanie na swoje projekty. Kwota 24 milionów ta to 85% środków potrzebnych na wybudowanie krytego basenu.

Informacja przekazana przez włodarza spotkała się z pozytywnymi komentarzami mieszkańców miasta.

"I właśnie na to czekaliśmy. Świetna informacja! Gratulacje", "No i to jest faktycznie dobra informacja, gratulacje dla burmistrza, brawo!", "Piękny prezent na Mikołaja , gratuluję" - czytamy w komentarzach.