W Cetrum Pediatrii w Sosnowcu będzie SOR. Powstanie też lądowisko dla helikopterów

2022-06-24 11:41
W Centrum Pediatrii w Sosnowcu powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy
Autor: fb Centrum Pediatrii w Sosnowcu W Centrum Pediatrii w Sosnowcu powstanie Szpitalny Oddział Ratunkowy

Jedyny w województwie śląskim pediatryczny Szpitalny Oddział Ratunkowy powstanie w Sosnowcu. Do Centrum Pediatrii trafiać będą dzieci po wypadkach w stanie zagrożenia życia.

W sosnowieckim Centrum Pediatrii funkcjonuje w tej chwili tylko Izba Przyjęć.

- Nie było do tej pory w placówce wyspecjalizowanego oddziału, który zajmuje się medycyną ratunkową. Zatem jakby chcemy iść w tym kierunku i również poszerzyć, czy zwiększyć liczbę oddziałów ratunkowych na terenie całego Śląska - powiedziała nam członek zarządu województwa śląskiego Izabela Domagała.

W planach jest również wybudowanie przy Centrum Pediatrii w Sosnowcu lądowiska dla helikopterów.

- Dzieci też bardzo często biorą udział w wypadkach i trzeba je szybko transportować, a Centrum Pediatrii w Sosnowcu to jest ośrodek wielospecjalistyczny, który nie ma Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i nie ma lądowiska. Tak więc z Funduszu Medycznego przygotowujemy się do tego, żeby złożyć wniosek na budowę SOR razem z lądowiskiem, tak żeby kompleksowo pomagać dzieciom, które ulegają wypadkom i trzeba szybko je zaopatrzyć - dodaje Izabela Domagała.

Szpitalny Oddział Ratunkowy i lądowisko przy Centrum Pediatrii w Sosnowcu powstaną do 2024 roku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE