Robot w restauracji

i

Autor: Mapy Google/ Włoska Robota Ristorante

Gastronomia

W bytomskiej restauracji obsłuży cię... robot. To jedyny taki lokal gastronomiczny na Śląsku

Kilka miesięcy temu na bytomskim Rynku otwarto restaurację "Włoska Robota Ristorante". Lokal, jak sama nazwa wskazuje, serwuje dania kuchni włoskiej. Właściciel restauracji postanowił wprowadzić innowację. Od ponad tygodnia włoskie potrawy podaje gościom robot.

Robot w bytomskiej restauracji. Obsługuje gości włoskiego lokalu

Restauracja "Włoska Robota" została otwarta na bytomskim rynku w drugiej połowie 2023 roku. W lokalu, mieszczącym się na rynku, można zamówić dwa rodzaje pizz, makarony, zupy, sałatki oraz pyszne włoskie desery.

W połowie kwietnia w restauracji pojawił się stały bywalec. W lokalu na stałe zagościł robot, który pracuje jako kelner. Trzeba przyznać, że robot bardzo dobrze radzi sobie na swoim stanowisku i bezbłędnie przynosi klientom zamówione dania.

Nowy "pracownik" jest również bardzo wydajny. Za jednym razem potrafi dostarczyć do stolika aż cztery pizze, co byłoby wyzwaniem dla standardowego kelnera. Jak klienci poznają, które zamówienie jest ich? W korpusie robota znajdują się cztery tace, przy każdej wmontowano mini tablice elektryczne, na których przy wydawaniu wyświetla się numer stolika danego klienta.

Robot nie tylko dostarcza posiłki do stolików, ale także mówi i mruga oczami. W przypadku, gdy ktoś zastawi mu drogę, grzecznie to zakomunikuje słowami: "Miau, stoisz na mojej trasie. Czy możesz się przesunąć?"

Jedna z klientek stwierdziła "co to za wstrętny robot!" Najwyraźniej miała gorszy dzień. Pozostali są zachwyceni, a szczególnie uwielbiają go dzieci, głaszcząc go po uszach, a ten zadowolony reaguje i wdaje się z nimi w dyskusję. Najmłodsi zresztą znają i takie roboty z filmików na youtoube - mówi dla portalu życiebytomskie.pl Jakub Milewski, właściciel restauracji.

Za takiego robota trzeba zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co w dłuższej perspektywie jest tańsze niż zatrudnienie pracownika. Choć, jak tłumaczy właściciel lokalu, nie tym kierował się przy kupnie robota. Jakub Milewski podkreślił, że chciał wyróżniać się na tle konkurencji. Co, jak widać, mu się udało.

robot włoska robota

i

Autor: Włoska Robota Ristorante