um tychy

i

Autor: UM Tychy

Tyskie jezdnie będą naprawione. Gdzie ruszą remonty dróg?

2024-04-24 11:35

Rozpoczęła się naprawa uszkodzonych fragmentów jezdni. Prace prowadzone są od połowy marca, a jeszcze w tym miesiącu wyłoniona zostanie firma, który wykona na niektórych tyskich ulicach tzw. nakładki bitumiczne. Na tym etapie planujemy położyć około 20 000 m2 nowego asfaltu.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach przeznaczy ponad 6 milionów złotych na naprawę jezdni.

- Zakończyliśmy sprawdzanie stanu tyskich dróg po sezonie zimowym. Pracujemy nad harmonogram prac. Tradycyjnie chcemy zacząć od najważniejszych ciągów komunikacyjnych oraz od tych miejsc, gdzie uszkodzenia jezdni są najpoważniejsze - Jacek Barański – z-ca dyrektora ds. technicznych MZUiM w Tychach.

Nowe nawierzchnie pojawią się m.in. na ulicach Cielmickiej i Jedności (wraz z mostkiem) i na ul. Sienkiewicza (od Rynku do ul. Bibliotecznej). Do znacznie większych zadań zaliczyć należy: remont ul. Boya-Żeleńskiego (od wiaduktu do granicy z Katowicami) oraz wybrane odcinki ul. Katowickiej. Nowy asfalt położony zostanie też na ulicach: Begonii, Glińczańskiej, Nowokościelnej i Ujejskiego.

- Nakładki asfaltowe układane są na odcinkach, gdzie uszkodzenia drogi są na tyle duże, że łatanie poszczególnych dziur nie przyniosłoby efektu. Niestety jest to też o wiele bardziej kosztowne, dlatego wymaga starannego zaplanowania w budżecie – wyjaśnia Jacek Barański.

W tym roku, na wykonanie tego typu napraw, Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach planuje przeznaczyć co najmniej 6 milionów złotych.

W 2023 roku asfaltowe nakładki ułożono w ponad 29 lokalizacjach, na odcinkach o łącznej długości 10,1 km, za kwotę 8,2 mln zł.