pixabay

i

Autor: fot. Pixabay

Tychy dołączają do recyklingu oleju

2023-03-03 19:06

Tychy dołączyły do EKO projektu segregacji kolejnego odpadu, jakim jest zużyty olej jadalny. Na terenie miasta rozpoczął się montaż 100 pojemników przeznaczonych do segregacji zużytego oleju i tłuszczu jadalnego.

W Tychach pojawiło się sto pojemników służących do segregacji... oleju jadalnego. ​Niezależnie od rodzaju tłuszczu, każdy olej może być poddany recyklingowi i ponownie wykorzystany.

- Zużyte oleje i tłuszcze wystarczy zlać do jakiejkolwiek plastikowej butelki typu PET. Nigdy nie należy wlewać gorącego oleju do butelki PET, może się stopić i spalić. Do butelki można wlewać wszystkie rodzaje olejów i tłuszczów, nie ma znaczenia, że zawierają resztki przypraw czy cząstki jedzenia. Pełną, szczelnie zamkniętą butelkę wrzuć do najbliższego pojemnika przeznaczonego do segregacji oleju - mówi Ewa Grudniok z tyskiego Urzędu Miasta.

Pojemniki na olej pojawiły się w Tychach m.in przy ul. Elfów, ul. Hetmańskiej, Budowlanych czy ul. Bielskiej. Pozostałe lokalizacje eko pojemników można sprawdzić na stronie Urzędu Miasta lub platformie segregujolej.pl.

Olej poddany recyklingowy ponownie wykorzystywany jest jako m.in dodatek do biopaliw czy jako surowiec do produkcji paliwa lotniczego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE