Policja

i

Autor: KMP Tychy

Tychy: 50-latek proponował policjantom 100 zł za „przymknięcie oka”. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci z tyskiej grupy Speed zatrzymali 50-latka, który przekroczył prędkość na drodze S1 w Tychach. Za „przymknięcie oka” mężczyzna zaproponował mundurowym łapówkę. Oprócz mandatu za przekroczenie prędkości odpowie za próbę skorumpowania policjantów.

W czwartek, 16 lutego 2023 r., na S1 w Tychach (ul. Beskidzka) policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę Skody, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 38 km/h.

Do zdarzenia doszło w czwartek 16 lutego na ulicy Beskidzkiej w Tychach. Policjanci grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy ujawnili wykroczenie związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 38 km/h. Ponadto kierujący naruszył obowiązek korzystania z kierunkowskazu podczas zmiany pasa ruchu – informują policjanci z tyskiej komendy.

Mandat początkiem kłopotów 50-latka

W momencie, kiedy policjanci zaproponowali 50-letniemu kierowcy mandat w wysokości 850 zł i 9 punktów karnych, ten zaproponował im 100 zł w zamian za uniknięcie kary. Teraz oprócz konieczności zapłaty kary, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Podczas kontroli drogowej mundurowi nałożyli na kierującego mandat w wysokości 850 złotych oraz 9 punktów karnych. Wtedy 50-latek wręczył im 100 złotych w zamian za „załatwienie sprawy na miejscu”. W efekcie mężczyzna został zatrzymany. Nie uniknął mandatu, a dodatkowo odpowie za próbę skorumpowania policjantów. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat więzienia – dodają policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE