Utrudnienia na DTŚ w Rudzie Śląskiej. Trwa wymiana oświetlenia. Drogowcy wyłączyli z ruchu jeden pas

i

Autor: Google maps Utrudnienia na rudzkim odcinku DTŚ potrwają do 16 listopada

Utrudnienia na DTŚ w Rudzie Śląskiej. Trwa wymiana oświetlenia. Drogowcy wyłączyli z ruchu jeden pas

2020-11-04 9:08

Do 16 listopada potrwają utrudniania na Drogowej Trasie Średnicowej na odcinku w Rudzie Śląskiej. Trwa tam wymiana oświetlenia. Podczas prac drogowcy wyłączają z ruchu jeden pas.

Do 16 listopada cały rudzki odcinek Drogowej Trasy Średnicowej wzbogaci się o nowe oświetlenie LED. To kolejny etap kompleksowej wymiany oświetlenia ulicznego w mieście na nowe - ekologiczne i energooszczędne. Zainstalowanych zostanie blisko 650 nowych opraw oświetleniowych. Oprócz DTŚ-ki nowe oświetlenie pojawi się m.in. na większości trasy N-S oraz ul. Niedurnego.

W związku z wymianą oświetlenia na DTŚ będą utrudniania. - Na pewno jeden pas czy to w kierunku Katowic czy Gliwic będzie musiał być zamknięty ze względów bezpieczeństwa - mówi Marcin Lis z Wydziału Gospodarki Komunalnej UM. - Oczywiście zgodnie z przepisami firma, która wymienia oprawy zagwarantuje to bezpieczeństwo - dodaje.

W tej chwili prace trwają na pasie w stronę Gliwic. Zamknięty dla ruchu jest jeden, lewy pas. Prace trwają także na trasie NS, także tutaj wymiana oświetlenia potrwa do 16 listopada.

Przypomnijmy, że już latem w mieście wymieniono prawie 700 starych opraw oświetleniowych i zastąpiono je nowymi, ekologicznymi. Inwestycje te zrealizowano min. w Halembie, Nowym Bytomiu, Wirku,  Kochłowicach czy Goduli. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE