Tragiczny wypadek na A1 w Łęgu. Kierowca i pasażerka zginęli. Auto uderzyło w wiadukt

2022-09-17 16:22

Wypadek na autostradzie A1. W niedzielę rano na wysokości miejscowości Łęg w powiecie częstochowskim samochód osobowy wypadł z trasy i uderzył w wiadukt. Na miejscu zginął kierowca i jego pasażerka. Okoliczności wypadku nie są jasne.

Wypadek na autostradzie A1

Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Łęg w powiecie częstochowskim. Jak wynika z ustaleń policji, rozpędzony samochód, jadący w kierunku Częstochowy, nagle wypadł z trasy. Następnie uderzył lewym bokiem w betonową podporę wiaduktu. Potem odbił się od niej i wywrócił na bok. Samochód został całkowicie zniszczony. 

Na miejscu zginął kierujący fordem, nie udało się także uratować życia pasażerki.

- Samochód przejechał poza drogą spory kawałek, a po chwili uderzył w element drogowej infrastruktury, prawdopodobnie w słup. Tego jeszcze nie wiemy na pewno - zaznaczyła rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Jak doszło do wypadku na A1

Policjanci wciąż ustalają okoliczności tragicznego wypadku na A1 w miejscowości Łęg. Wiadomo, że samochód wypadł z drogi. Musiał przez pewien czas jechać równolegle do autostrady, ale się nie zatrzymał. Ostatecznie uderzył bardzo silnie lewym bokiem na wysokości przednich drzwi w podporę wiaduktu i przewrócił się.

Policjanci nie są do końca pewni, jaka była przyczyna wypadku. To ustali dopiero śledztwo pod nadzorem prokuratury.

Do tragedii doszło w miejscowości Łęg przy granicy powiatu radomszczańskiego w sobotę 17 września po godzinie 7:10. Na miejscu pracowały jednostki z Radomska i Częstochowy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE