Tragiczny pożar w Piekarach Śląskich. 62-latek nie zdążył uciec z płonącego domu

2021-05-24 9:03
Tragiczny pożar w Piekarach Śląskich. 62-latek nie zdążył uciec z płonącego domu
Autor: Śląska Policja Do pożaru doszło w ostatnią sobotę

Policja oraz prokuratura wyjaśnia okoliczności i przyczyny tragicznego pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego w Piekarach Śląskich. Zdarzenie miało miejsce w ostatnią sobotę. Gdy w domu przy ul. Skłodowskiej-Curie wybuchł pożar, dwie osoby zdołały uciec z płonącego budynku. Nie udało się to 62-letniemu mężczyźnie, którego zwłoki strażacy znaleźli chwilę później po opanowaniu pożaru.

Pożar w Piekarach Śląskich. Nie żyje 62-letni mężczyzna

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 15:3. Dyżurny piekarskiej straży pożarnej został powiadomiony o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

- Niezwłocznie na miejsce skierowano wszystkie służby, które zabezpieczyły teren i podjęły akcję gaśniczą. Jak się okazało, w mieszkaniu podczas wybuchu pożaru znajdowały się trzy osoby. Dwie z nich zdołały samodzielnie opuścić budynek przed przybyciem służb ratowniczych. Niestety podczas sprawdzania obiektu w mieszkaniu ujawnione zostały zwłoki 62-letniego mężczyzny - relacjonuje piekarska policja.

Ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która wskaże dokładną przyczynę śmierci mężczyzny. Czynności na miejscu prowadzone były przez piekarskich śledczych pod nadzorem prokuratora oraz w obecności biegłego z zakresu pożarnictwa. Teraz śledczy zajmą się wyjaśnieniem przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Pozostali lokatorzy wrócili do swoich mieszkań po sprawdzeniu przez Straż Pożarną stężenia dwutlenku węgla.

Finał. Najbardziej spektakularne występy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE