Tragedia w Mysłowicach. Mężczyzna podtruł się tlenkiem węgla. Nie żyje

2021-12-01 8:58
Tragedia w Mysłowicach. Mężczyzna podtruł się tlenkiem węgla. Nie żyje
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Tragiczne zdarzenie w Mysłowicach. W jednym z pomieszczeń domu przy ulicy Murckowskiej wczoraj wieczorem doszło do pożaru. Po zaprószeniu ognia w pomieszczeniu doszło do sporego zadymienia. A to okazało się śmiertelne dla mieszkającego tam lokatora.

Tragedia w Mysłowicach. We wtorek, 30 listopada po południu doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń domu jednorodzinnego przy ulicy Murckowskiej. Gdy na miejsce przybyli strażacy, jeden z lokali był już mocno zajęty ogniem, występowało spore zadymienie.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, ratownicy z pomieszczenia wyprowadzili podtrutego tlenkiem węgla mężczyznę. Niestety pomimo podjętej próby reanimacji, mężczyzna zmarł.

Jaka była przyczyna pożaru?

- Doszło do zapalenia się kominka. Nasze działania polegały na ugaszeniu ognia, a także wydobyciu mężczyzny. Po tym jak został on wyniesiony na zewnątrz rozpoczęliśmy resuscytację, w której do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego pomagała nam policja. Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny - powiedział mł.bryg. mgr Wojciech Chojnowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE