Tłumy osób szukających zatrudnienia zjawiły się dziś w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu. Trwają tam Tragi Pracy i Edukacji

2022-10-25 12:08
Targi Pracy i Edukacji w Sosnowcu
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Targi Pracy i Edukacji w Sosnowcu

Do Sosnowca przyjechało 24 wystawców, a wśród nich przedstawiciele firm, agencje pracy tymczasowej, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Młodzieżowe Centrum Kariery oraz szkoły oferujące kształcenie dla dorosłych.

Na Targach zjawili się też przedstawiciele policji oraz wojska. Jest ponad 500 fert pracy.

Bardzo oblegane jest stanowisko Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Przyjechaliśmy z ofertami dla młodzieży i nie tylko z doświadczeniem w górnictwie, ślusarz, elektryk, górnik do wszystkich kopalni JSW. Węgiel jest teraz pożądany, dlatego potrzebujemy dużo ludzi do pracy. Warunki są zróżnicowane w zależności od doświadczenia kandydata. Minimum dla każdego kto przyjdzie do nas na początek na rękę ok 4,5 do 5 tys złotych - powiedzieli nam przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Na tragach sporo jest ofert pracy stałej i tymczasowej dla młodzieży.

- Zarówno pracy związanej z produkcją, typu monter podzespołów, operator maszyn, pracownik utrzymania ruchu. Szukamy też pracowników typowo technicznych: elektryków, elektromonterów, no i do handlu: pracownik sklepu, wykładanie towaru. Mamy również oferty pracy krótkoterminowej dla młodzieży w charakterze inwentaryzatorów, zbieraczy danych poziomu zadowolenia klientów - mówi nam Anna Stokłosa z Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Katowicach.

Targi Pracy i Edukacji w Sosnowcu potrwają do godziny 13.00

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE