Teatr Mały na wakacje! Wyjątkowe warsztaty i kolonie

2022-07-05 16:44
pixabay
Autor: fot. Pixabay

W Teatrze​ Małym w Tychach w wakacje nie ma nudy! Mimo, że oficjalnie sezon teatralny się zakończył to w placówce odbywa się wiele ciekawych warsztatów dla dzieci i dorosłych.

​Teatr Mały w Tychach organizuje wyjątkowe, teatralne warsztaty dla całych rodzin. To propozycja dla tych, którzy w formie zabawy chcą rozwinąć swoje umiejętności aktorskie i oswoić się ze sceną.

Bazą naszych wakacyjnych działań są warsztaty z tzw. "Dziedzińca teatralnego". Staramy się je tak zaplanować, by był to czas kiedy rodzic jest razem z dzieckiem i to właśnie razem uczestniczą w tych warsztatach, grach, zabawach. Z jednej strony buduje to więź, a z drugiej strony sprawia, że dziecko oswaja część teatru dla siebie - mówi Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego w Tychach.

Warsztaty dla rodzin w Teatrze Małym odbywają się w każdą wakacyjną niedzielę i są całkowicie darmowe. Aktualnie trwają również wyjątkowe kolonie teatralne o nazwie "Lato w teatrze" - to ciekawe zajęcia nie tylko aktorskie, ale i edukacyjne.

Kiedy nie mówimy o teatrze zawodowym, to ważniejsza jest kwestia wydobycia z uczestnika jego wewnętrznej wrażliwości, ośmielenia go. Realizowane jest to w rozmaity sposób, nie tylko poprzez działania teatralne, ale także poprzez wykorzystywanie ćwiczeń gramowych i nawet plastyki - dodaje Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego w Tychach.

Co więcej, dzieci, które uczęszczają na teatralne kolonie przez około 2 tygodnie przygotowują się do wystąpienia na scenie i zaprezentowania finałowego spektaklu. W tym roku odbędzie się on 17 lipca na scenie Teatru Małego w Tychach. Młodzi aktorzy z pewnością nas zaskoczą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE