Tarnowskie Góry

i

Autor: UM Tarnowskie Góry

Wiadomości

Tarnowskie Góry planują stworzyć "zielone wyspy". Gdzie? O tym zdecydują sami mieszkańcy

Władze Tarnowskich Gór, wspólnie z mieszkańcami, chcą rozwijać zieloną infrastrukturę w mieście. Ruszyła ankieta, która ma na celu wytypowanie niewielkich terenów miejskich wymagających wprowadzenia zieleni.

"Zielone wyspy" w Tarnowskich Górach. Miasto prosi mieszkańców o pomoc

Tam, gdzie dziś są ściany, chodniki czy drogi w Tarnowskich Górach wkrótce powstaną "zielone wyspy". Gdzie dokładnie? O tym wszystkim zdecydują mieszkańcy. Oni wybiorą 10 takich punktów w mieście. 

- Mogą to być alejki między budynkami, małe opuszczone działki, pasy przy drodze, elewacje, dachy - przyznaje Adam Mrugacz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w tarnogórskim Urzędzie Miejskim. W akcji chodzi zarówno o zazielenienie miejsc, gdzie nie ma dziś roślin, jak i dosadzanie kolejnych.

Mieszkańcy mogą już wskazywać wspomniane miejsca. Ankiety należy złożyć do 8 września 2023 roku w wersji papierowej do urn umieszczonych w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Rynek 4 oraz przy ul. Sienkiewicza 2, a także elektronicznie na adres [email protected] lub za pośrednictwem strony internetowej tarnogórskiego magistratu (w TYM miejscu). 

Należy także wspomnieć, że wskazane tereny muszą spełniać następujące kryteria:

  • ich powierzchnia nie powinna przekraczać 0,2 ha,
  • propozycje mogą dotyczyć wyłącznie terenów należących do gminy Tarnowskie Góry,
  • wymagają rewitalizacji.

Kiedy miejsca do zazieleniania zostaną już wskazane, to miasto pozyska fundusze na ten cel i zrealizuje projekty.

Dodajmy, że na początku lipca tego roku fachowcy od architektury krajobrazu, którzy opracują na zlecenie Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach koncepcję "zielonych wysp", objechali na rowerach całe miasto w poszukiwaniu miejsc, gdzie możliwe byłoby urządzenie zielonych punktów. - Znaleźliśmy ich wiele - mówią przedstawiciele firmy Arbre Architektura Krajobrazu.

QUIZ o Karin Stanek. Jak dobrze znacie polską królową bigbitu?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się utwór, którym zadebiutowała Karin Stanek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE