Tarnowskie Góry: Nie miał wszystkich pokemonów więc... okradł sklep. Dwukrotnie

i

Autor: Archiwum/KMP Tarnowskie Góry Tarnowskie Góry: Nie miał wszystkich pokemonów więc... okradł sklep. Dwukrotnie

Kryminalne

Tarnowskie Góry: Chciał być mistrzem Pokemonów. Policjanci zamknęli go w "Poke Więzieniu"

Pokemony do dzisiaj uchodzą za jedne z najpopularniejszych anime na świecie. Poza wydanymi mangami i serialami powstały m.in. maskotki, gry na telefon a także gry karciane z postaciami z Pokemonów. I właśnie te ostatnie stały się ostatnio celem 25-letniego mieszkańca Sławkowa, który za kradzież trafił do "Poke Więzienia".

Masz wszystkie Pokemony? Mieszkaniec Sławkowa nie miał

We wtorek 23 kwietnia na komendę policji w Tarnowskich Górach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży kart jednego z najpopularniejszych anime w historii. Jak się dowiedzieliśmy, chodziło o karty do gry w Pokemony. Zatrzymanie złodzieja Pokemonów nie było zbyt trudne, ponieważ sprawca kręcił się cały czas w pobliżu sklepu przy ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach.

Mężczyzna podjął ucieczkę na widok mundurowych, ale policjanci już nie takie Pokemony łapali. Pościg trwał zaledwie kilka sekund i złodziej od razu trafił do "Poke Radiowozu", a następnie do "Poke Aresztu" na komendzie w Tarnowskich Górach. 

Policjanci złapali Pokemona ze Sławkowa i wsadzili do Poke Balla

Złodziejem kart z Pokemonami okazał się 25-letni mieszkaniec Sławkowa, który tego dnia wszedł do sklepu, zabrał z półki karty warte ponad 200 złotych i wyszedł bez płacenia. Pokemon ze Sławkowa nie zrobił tego pierwszy raz. Na początku kwietnia, niczym członek Zespołu R, również polował tam na Pokemony zabierając ze sklepu karty o wartości blisko 400 złotych.

Po tych kradzieżach raczej trudno wróżyć mu karierę, jaką zrobił serialowy Ash Ketchum, tym bardziej, że choć te dwie kradzieże zostały zakwalifikowane jako wykroczenia, to 25-latek był już wcześniej poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu. Dlatego trafił do "Poke Więzienia", gdzie będzie trzymany przez najbliższe 6 miesięcy. I raczej żaden szanujący się trener Pokemonów go nie wypuści.

Quiz. Pamiętasz jak nazywają się te Pokemony?

Pytanie 1 z 15
Jak nazywa się ten Pokémon?
Jak nazywa się ten Pokémon?