Wiadomości

Tarnogórzanka trzykrotnie pobiła rekord Polski. Na mistrzostwach nie miała sobie równych

W miniony weekend w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu leżąc. Tarnogórzanka trzykrotnie pobiła rekord Polski. Katarzyna Kowalik dźwignęła więcej niż sama waży. To nie pierwszy medal na koncie tej tarnogórzanki.

Katarzyna Kowalik ustanowiła nowy rekord Polski

W dniach 13-14 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Do Kielc zjechały się setki zawodników w różnym wieku. Wśród nich była także Katarzyna Kowalik - Mistrzyni Europy Bikini Fitness, finalistki Mistrzostw Świata Bikini Fitness Master 45 Open.

W sobotę, 13 kwietnia tarnogórzanka wystartowała w kategorii weteranek plus 50. Przy wadze 61,5 kg Katarzyna Kowalik trzykrotnie pobiła rekord Polski.

Moja decyzja o zmianie kategorii wagowej na mniejszą właśnie taką potrzebą była spowodowana. Stało się to na dwa tygodnie przed zawodami, więc redukcja była szybka i drastyczna. Ale dobrze jest w wieku 53 lat redukować ponownie tkankę tłuszczową do minimum. (...) Dzisiaj na Pucharze Polski w Kielcach pobiłam ten rekord trzykrotnie. Ostatecznie w kategorii weteranek plus 50 lat przy wadze 61,5 kg końcowy ciężar wyniósł 66,5 kg w Wyciskaniu Sztangi na Ławeczce Leżąc Klasycznym - poinformowała Katarzyna Kowalik.

Tarnogórzanka startowała ze Stowarzyszenia Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. Oprócz tego zawodniczki tego klubu zdobyły drużynowe zwycięstwo w Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym Kobiet, a mężczyźni drugie miejsce.

Zobaczcie zdjęcia z zawodów.

Kim jest Katarzyna Kowalik?

Katarzyna Kowalik pochodzi z Bytomia, a na co dzień mieszka w Tarnowskich Górach. Po raz pierwszy w zawodach sylwetkowych tarnogórzanka zdecydowała się wystartować po wygranej walce z nowotworem. W 2010 roku zdiagnozowano u niej czerniaka drugiego stopnia. Po przeprowadzonej i udanej operacji postanowiła wkroczyć do świata fitness.

Zaczynała od trenowania trójboju siłowego, czyli przysiadu ze sztangą, wyciskania na ławeczce leżąc i martwego ciągu. Z czasem z coraz większą uwagę zaczęła zwracać na sporty sylwetkowe. Za namową bliskich i motywacją ze strony męża Mikołaja, który również odnosi sukcesy na skalę Europy i świata, podjęła decyzję o starcie.

Osiem lat ćwiczeń i restrykcyjnej diety przyniosły pożądane rezultaty. W 2018 roku zdobyła Mistrzostwo Europy Bikini Fitness Weteranek IFBB, a kilka miesięcy później zajęła piątą lokatę w Mistrzostwach Świata IFBB. Co roku staje na podium mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.