Szybkie samochody stanęły do nielegalnego wyścigu w Katowicach. Interweniowała policja [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-08-11 12:28 NAU

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

To już kolejny taki przypadek w ostatnich tygodniach, kiedy policjanci z Katowic zapobiegają nielegalnym wyścigom na ulicach miastach. Tym razem mundurowi skontrolowali aż 400 samochodów, które zebrały się w rejonie ulic Olimpijskiej, żeby wziąć udział w nocnych wyścigach. Zobaczcie na zdjęciach i na filmie jak to wyglądało.

Nielegalne wyścigi samochodowe w Katowicach

Policjanci z Katowic po raz kolejny zapobiegli nielegalnym wyścigom samochodowym w Katowicach. Tym razem funkcjonariusze z drogówki byli jeszcze bardziej czujni niz ostatnio i w miniony weekend kontrolowali nie tylko pojazdy gromadzące się w Strefie Kultury, ale także w innych rejonach miasta. W sumie sprawdzano blisko 400 samochodów. W 51 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Na sprawców wykroczeń nałożono ponad 80 mandatów karnych, a w ponad 90 przypadkach mundurowi zakończyli kontrole, stosując pouczenie.

ZOBACZ TAKŻE: Blisko 20 samochodów i tłumy gapiów na barierach. Tak wyglądają nielegalne wyścigi w Katowicach [WIDEO]

Ponadto prowadzone są czynności w kierunku skierowania wniosku o ukaranie do sądu wobec organizatorów nielegalnego zgromadzenia, które odbyło się w nocy z piątku na sobotę w katowickiej Strefie Kultury bez jego wcześniejszego zgłoszenia - czytamy w komunikacie katowickiej policji.

Nielegalne wyścigi w Katowicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Po raz kolejny ostrzegamy, że tego typu kontrole prowadzone będą na bieżąco, a wzorowanie się na zachowaniach rodem z filmu “Szybcy i wściekli”, możliwe jest tylko i wyłącznie na oficjalnych imprezach rajdowych, które mogą zostać zorganizowane po spełnieniu określonych wymagań. Udział w legalnych rajdach i wyścigach samochodowych, w zabezpieczeniu których często uczestniczą policjanci, również daje poczucie adrenaliny i możliwość zaimponowania kibicom - apelują policjanci z katowickiej drogówki.

Funkcjonariusze przypominają, że w 2012 roku w Jaworznie w miejscu, gdzie odbywały się tego typu „wyścigi”, śmierć poniosła młoda kobieta, a poważnych obrażeń doznał mężczyzna. Oboje, znajdując się na chodniku, zostali potrąceni przez pędzący samochód.