Szturm Śląski na Stadionie Śląskim już 2 sierpnia. To ekstremalny bieg z przeszkodami [ZDJĘCIA]

2020-07-27 9:17 Artykuł sponsorowany

Już 2 sierpnia na Stadionie Śląskim ponownie zawita wyjątkowa impreza – Szturm Śląski, czyli II Bieg z przeszkodami podczas, którego na uczestników czeka 6 km trasy, ponad 20 przeszkód oraz 2000 schodów. Tegoroczna trasa będzie dłuższa oraz bardziej wymagająca, w porównaniu do I edycji imprezy.

W tym roku na 1,5 km fragmencie trasy wiodącym w zdecydowanej większości po schodach trybun Stadionu Śląskiego czeka na uczestników lotna premia, czyli dodatkowy pomiar czasu. Dla trzech najszybszych zawodników przewidziane są nagrody pieniężne. W klasyfikacji lotnej premii biorą udział wszyscy zawodnicy bez podziału na mniejsze kategorie.

Nowością będzie również możliwość skorzystania z szatni reprezentacyjnej Stadionu Śląskiego, w której uczestnicy będą mogli przygotować się do zawodów. To dobra okazja, by poczuć emocje jakie towarzyszą piłkarzom reprezentacji Polski, zmierzającym na murawę areny głównej stadionu.

Szturm Śląski to impreza również dla najmłodszych. Dzieci będą mogły zmierzyć się z przeszkodami w trzech kategoriach wiekowych: od 4 do 6 lat, od 7 do 9 lat oraz od 10 do 15 lat. Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 350 m, gdzie przewidziano 5 przeszkód. Podczas zawodów nie będzie prowadzony pomiar czasu. Wynik nie jest istotną sprawą, celem biegu jest popularyzowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży oraz podnoszenie ich sprawności ruchowej.

Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy prowadzone są na stronie:

Dorośli - https://foxter-sport.pl/ii-bieg-z-przeszkodami-szturm-slaski
Dzieci - https://foxter-sport.pl/ii-bieg-z-przeszkodami-szturm-slaski---dzieci

Szturm Śląski, czyli Bieg z przeszkodami odbędzie się 2 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie, początek o godzinie 10.00.

Artykuł sponsorowany