Szok w Częstochowie. Jasna Góra chwali się wizytą Himmlera, nazistowskiego dowódcy SS i wspomina rocznicę tego wydarzenia

2020-10-27 9:38
Częstochowa. Szok! Jasna Góra świętuje wizytę Himmlera, hitlerowskiego przywódcy SS
Autor: Twitter; Jasna Góra Częstochowa. Szok! Jasna Góra "świętuje" wizytę Himmlera, hitlerowskiego przywódcy SS

Jasna Góra na Twitterze "pochwaliła się" wizytą w Częstochowie Heinricha Himmlera. Nazistowski dowódca SS odwiedził sanktuarium w 1940 roku. Teraz profil Jasnej Góry przypomniał to wydarzenie. Wpis w mediach społecznościowych umieszczony przez oficjalny profil Jasnej Góry w Częstochowie wywołał lawinę komentarzy. Został już usunięty, ale niesmak pozostał.

Skandaliczny wpis profilu Jasnej Góry na Twitterze

Oficjalny profil Jasnej Góry w Częstochowie zamieścił na Twitterze kontrowersyjny wpis.

"27 października 1940 roku, sanktuarium jasnogórskie zwiedził Heinrich Himmler, komisarz Rzeszy do Spraw Umacniania Niemczyzny. Przywódca hitlerowski był zaskoczony wiadomością, że przed wojną miejsce to nawiedzało rocznie ponad milion pielgrzymów" - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.

W internecie zawrzało, a na administratora profilu Jasnej Góry na Twitterze wylała się fala krytyki. Kontrowersyjny wpis szybko zniknął z profilu, ale w internecie nic nie ginie.

Częstochowa. Szok! Jasna Góra świętuje wizytę Himmlera, hitlerowskiego przywódcy SS
Autor: Twitter; Jasna Góra Częstochowa. Szok! Jasna Góra "świętuje" wizytę Himmlera, hitlerowskiego przywódcy SS

Jak przypomina "Super Express", Heinrich Luitpold Himmler to polityk, jeden z głównych przywódców Niemiec nazistowskich, zbrodniarz wojenny, Reichsführer-SS, Komisarz Rzeszy do spraw Umacniania Niemieckości. Szef kolejno:

  • Gestapo,
  • niemieckiej policji,
  • przewodniczący Rady Ministrów III Rzeszy,
  • minister spraw wewnętrznych.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE