Ortopedia dziecięca w SP nr 4 w Gliwicach

i

Autor: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach (Facebook)

Szansa dla małych pacjentów. W gliwickim Szpitalu Miejskim rusza ortopedia dziecięca

Władze placówki chcą kontynuować najlepsze tradycje związane z gliwicką ortopedią dziecięcą. Lata temu w szpitalu funkcjonował oddział chirurgii dla dzieci, ale zamknięto go, bo brakowało lekarzy. Teraz wreszcie udało się skompletować zespół zdolnych lekarzy.

Kilkadziesiąt lat temu w gliwickim Szpitalu Miejskim nr 4 funkcjonował oddział chirurgii dziecięcej. Niestety z powodu braków kadrowych został zamknięty. Dopiero teraz władzom placówki udało się skompletować zespół lekarzy i otworzyć oddział na nowo.

Zgodnie z planem nowy oddział ortopedii dziecięcej pomieści 12 łóżek. Mali pacjenci mogą liczyć na opiekę już od 1 marca.

- Dzięki wielkiej mobilizacji personelu medycznego oraz determinacji wielu osób zaangażowanych w ten projekt, mali pacjenci z Gliwic i powiatu gliwickiego będą mogli liczyć na specjalistyczną pomoc - mówi prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Przemysław Gliklich.

Specjaliści z nowego oddziału będą się zajmowali różnymi schorzeniami narządu ruchu u dzieci i młodzieży. Przeprowadzane będą tutaj m.in. zabiegi artroskopowe w zakresie kolana i barku.

- Zajmiemy się leczeniem wad narządu ruchu zarówno wrodzonych, z którymi mamy do czynienia u dzieci bardzo małych, już od okresu noworodkowego, jak i wad nabytych, które powstają w późniejszym okresie życia wskutek różnych chorób bądź urazów - mówi dr n.med. Piotr Łopata, ordynator ortopedii dziecięcej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE