Strefa Kibica na Stadionie Śląskim

Autor: Paweł Szałankiewicz

Strefa Kibica trzy razy zatrzęsła się na Stadionie Śląskim na meczu Polska - Arabia Saudyjska

Polska pokonała Arabię Saudyjską 2:0. Takich emocji w Strefie Kibica na Stadionie Śląskim wszyscy się spodziewali i tym razem się nie zawiedli. Trzy wybuchy radości po końcowym gwizdku sędziego słychać było na całym stadionie w Chorzowie. Zobacz zdjęcia i wideo.

Polska – Arabia Saudyjska. Zwycięstwo!

Polscy piłkarze na Mundialu w Katarze 2022 nie grają pięknie i skutecznie. Ale na meczu Polska – Arabia Saudyjska w kluczowych sytuacjach pokazali charakter. Kibice zgromadzeni w Strefie Kibica w Chorzowie doceniali każde dobre podanie, skuteczny odbiór piłki czy celny strzał gromkimi brawami, a przede wszystkim gole!

Gdy w 39. minucie reprezentanci Polski przeprowadzili składną akcję zakończoną asystą Roberta Lewandowskiego i bramką Piotra Zielińskiego, Stadion Śląski eksplodował. Radość była ogromna! Znakomity nastrój szybko jednak zmienił się uczucie przygnębienia, gdy 6 minut później sędzia wydał kontrowersyjną decyzję i podyktował rzut karny dla Arabii Saudyjskiej.

Polski bramkarz Wojciech Szczęsny stanął na wysokości zadania i obronił strzał w światło bramki. Wówczas  Strefa Kibica na Stadionie Śląskim drugi raz się zatrzęsła. Radość była nawet większa niż przy bramce Piotra Zielińskiego!

Eksplozja radości w Strefie Kibica na Stadionie Śląskim

Zobacz zdjęcia

Gol Roberta Lewandowskiego: Polska - Arabia Saudyjskiego

Po zmianie stron Polacy śmielej zaatakowali i dwukrotnie bardzo poważnie zagrozili bramce Arabii Saudyjskiej.

Najpierw Arkadiusz Milik w idealnej sytuacji główkował w poprzeczkę, a parę minut później Robert Lewandowski, który dwoił się i troił na całym boisku, strzelił w słupek.

Trzeci raz Strefa Kibica Stadionu Śląskiego zatrzęsła się w 82. minucie, gdy Robert Lewandowski tak skutecznie naciskał obrońcę, że ten stracił piłkę, a najskuteczniejszy polski piłkarz pewnie skierował ją do bramki obok bezradnego bramkarza.