Sezonowy posterunek Straży Miejskiej nad Pogorią III

i

Autor: fb Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej Sezonowy posterunek Straży Miejskiej nad Pogorią III

Straż Miejska pilnuje porządku. Nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej rozpoczął działaność ich sezonowy posterunek

2022-06-22 13:07

Strażnicy Miejscy zadbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej. Będą tam do połowy września.

Latem najczęściej dochodzi tam do zakłóceń porządku, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, czy nieprawidłowego parkowania.

- W ubiegły weekend przybyło nad Pogorię kilkanaście tysięcy osób. Wiadomo, że jest ograniczona ilość parkingów przy samym zbiorniku, tu od strony plaży. Zapełniły się one dość szybko, a reszta kierowców jeździła nie bardzo wiedząc co ze sobą zrobić. Dużo z nich podejmuje stając na trawie w miejscach niedozwolonych. Takie parkowanie dużo kosztuje - powiedział nam komendant Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej Radosław Romanek.

Tylko w ten weekend wypisanych zostało 19 mandatów i włożonych za wycieraczki 60 zawiadomień. W ciągu całego sezonu strażnicy wystawiają tam ok tysiąca mandatów za złe parkowanie.

Strażnicy kontrolować też będą tereny wokół Pogorii I, II i IV. Sezonowy posterunek Straży Miejskiej czynny będzie od godziny 9.00 do 20.00.

Z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę strażnicy obecni będą na Pogorii do godziny 2 w nocy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE