Sprzedaż węgla w sklepie internetowym PGG wstrzymana. "Przepraszamy klientów"

2022-12-28 8:05
Sprzedaż węgla w sklepie internetowym PGG wstrzymana. Przepraszamy klientów
Autor: Archiwum Sprzedaż węgla w sklepie internetowym PGG wstrzymana. "Przepraszamy klientów"

Polska Grupa Górnicza wstrzymała sprzedaż węgla w swoim sklepie internetowym. W tym roku już go tam nie kupimy, a sprzedaż ma być wznowiona od nowego roku.

Sprzedaż węgla przez PGG została wstrzymana. Do końca roku

W tym roku węgla ze sklepu internetowego Polskiej Grupy Górniczej już nie uświadczymy. Sklep został zamknięty, a powodem jest... remanent.  - Przepraszamy naszych klientów, ale zamknięcie jest związane z koniecznością dokonania bilansu finansowego, raportów finansowych oraz raportów podsumowujących tegoroczne transakcje - wyjaśnia w serwisie tokfm.pl Tomasz Głogowski, rzecznik spółki.

Przy tej okazji PGG zapowiada, że od nowego roku zakup węgla ma przebiegać sprawniej i łatwiej. Mają w tym pomóc kolejne uruchomione aplikacje mające poprawić funkcjonalność sklepu i bezpieczeństwo zawieranych transakcji. 

Jak donosi PGG, sprzedaż węgla w tym roku przez internet była dla nich rekordowa, co nie dziwi, bo w obecnym czasie był to właściwie jedyny sposób na to, aby ten węgiel móc zdobyć. Można wręcz powiedzieć, że o węgiel ludzie się "zabijali", próbując jako pierwsi dostać się do sklepu internetowego i sprawnie przeprowadzić transakcję. To nie było łatwe, bowiem sesji sprzedażowych nadal jest mniej, niż chętnych na zakup węgla. 

Jak wyliczono, w tym roku obsłużono 480 tys. klientów. Trafiło do nich 1,4 mln ton węgla. Rzecznik PGG wylicza, ze w sierpniu, czyli okresie, kiedy nastąpił boom na zakup węgla ze względu na szybkie wzrosty cen i strach przed jego brakiem, w ciągu dnia strona internetowa PGG notowała rekordowe odsłony. W ciągu jednego dnia zdarzało się, że sięgały one nawet 10 mln odsłon. 

W samym e-sklepie można natomiast zakupić kogroszek, miał węglowy oraz węgiel luzem. Przy czym ostatnią formę sprzedaży ograniczono ze względu na dystrybucję węgla do samorządów. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE