Sosnowiecka grupa Speed zatrzymała pirata drogowego. Jechał 111 km/h

2022-12-03 13:05
Sosnowiecka grupa Speed zatrzymała pirata drogowego. Jechał 111 km/h
Autor: KMP Sosnowiec

Policjanci z sosnowieckiej grupy Speed zatrzymali w piątek, 2 grudnia 2022 r., do kontroli 28-letniego mieszkańca Przemyśla, który pomimo 4 czynnych zakazów prowadzenia pojazdów prowadził samochód. Na domiar złego jechał pijany z prędkością 111 km/h, w miejscu, gdzie maksymalna dozwolona prędkość to 50 km/h.

Policjanci z grupy Speed kontrolowali sosnowiecki odcinek DK94. W pewnym momencie zauważyli kierowcę, który znacznie przekroczył prędkość. W miejscu, gdzie było ograniczenie do 50 km/h mężczyzna jechał 111 km/h.

Postanowili przy pomocy wideorejestratora sprawdzić, z jaką dokładnie prędkością się porusza. Urządzenie wskazało, że momentami wynosiła ona nawet 111 km/h – informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Pijany pirat drogowy

Mundurowi zatrzymali 28-letniego kierowcę do kontroli. Okazało się, że zatrzymany jest mieszkańcem Przemyśla. W trakcie badania alkomatem kierowca „wydmuchał” blisko 0,8 promila alkoholu.

Po sprawdzeniu 28-latka w policyjnej bazie wyszło na jaw, że mężczyzna posiada 4 czynne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali kierowcę.

Kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 3 lata. Oczywiście mężczyzna odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu – informują policjanci.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE