lekarz - zdjęcie poglądowe

i

Autor: źródło: pixabay.com

Sosnowiec. Kolejne przebranie oszustów. Tym razem udawali lekarzy

Historia z Sosnowca to kolejny przykład na to, że wyobraźnia przestępców nie zna granic. Były już oszustwa na wnuczków, policjantów i pracowników ZUS. Tym razem para oszustów upodobała sobie rolę lekarzy.

Do drzwi pewnego mieszkania w sosnowieckiej dzielnicy Pogoń zapukała kobieta w średnim wieku. Przedstawiła się jako lekarka i achęcała do zakupu aparatury wspomagającej poprawę wzroku.

W końcu lokatorka mieszkania dała przekonać. Zapłaciła za sprzęt, który jednak nigdy nie otrzymała. Po pewnym czasie dotarło do niej, że lekarka była oszustką. Postanowiła powiadomić policję o całej sytuacji.

Śledczy ustalili, że kobieta nie była jedyną ofiarą fałszywej lekarki. Oszustka zwykle działała na terenie Sosnowca, choć raz oszukała bielszczanina. Czasem pojawiała się w drzwiach w towarzystwie mężczyzny, który także udawał lekarza.

Parę oszustów na szczęście udało się zatrzymać. 46-letnia kobieta usłyszała dziewięć zarzutów za oszustwa oraz inne przestępstwa (m.in. kradzież dokumentów). Sąd zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. Tymczasem jej 31-letni wspólnik usłyszał 3 zarzuty, w tym za posiadanie środków odurzających. Wyszło na jaw, że para była już wcześniej karana za podobne przestępstwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE