Sosnowiec: 14 przypadków zakażeń koronawirusem w Szpitalu Miejskim. Wśród zakażonych personel i pacjenci

2020-04-02 8:44
Koronawirus: Już 109 osób na Podkarpaciu. W kraju ponad 2,5 tysiąca! Ilu nie żyje?
Autor: Pixabay

W sosnowieckim Szpitalu Miejskim potwierdzono aż 14 przypadków zakażeń koronawirusem. Wszystkie na oddziale wewnętrznym. Te informację przekazał dzisiaj, 2 kwietnia o poranku Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Sosnowcu. Aż 14 przypadków zakażeń w Szpitalu Miejskim

Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński poinformował dzisiaj, 2 kwietnia rano o tym, że w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu wykryto aż 14 przypadków zakażenia koronawirusem.

- Przypadki koronawirusa wykryto na oddziale wewnętrznym, który już w ubiegłym tygodniu został objęty kwarantanną. Wśród zakażonych są 4 osoby z personelu, a 10 to pacjenci. Pacjenci są przewożeni do szpitali zakaźnych, a personel będzie odizolowany w budynku przy ul. Szpitalnej - przekazał Arkadiusz Chęciński.

Jak przekazał prezydent Sosnowca, na całym oddziale przeprowadzono w sume 31 testów, oprócz 14 pozytywnych (potwierdzających obecność wirusa), 17 dało wynik negatywny.

- Podjęliśmy też decyzję o wykonaniu kolejnych testów wśród części pacjentów i personelu innych oddziałów. Dodatkowo pomieszczenia Oddziału Wewnętrznego zostaną poddane dekontaminacji polegającej m.in. na oddymianiu - napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński.

W całym Sosnowcu potwierdzono w sumie 21 przypadków zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców miasta.

Prezydent Sosnowca zaapelował o dalszą pomoc i wsparcie dla szpitala.

- Mimo przeznaczenia prawie miliona złotych na sprzęt i odzież ochronną dla szpitala, pomoc jest konieczna. Walka z koronawirusem będzie jeszcze długo trwała - przekazał Arkadiusz Chęciński.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
A jak Wasze psy znoszą kwarantannę?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE