Ślub Pawła Fajdka na Stadionie Śląskim okazał się mistyfikacją

2021-11-24 13:46
Ślub Pawła Fajdka na Stadionie Śląskim okazał się mistyfikacją
Autor: Stadion Śląski Medalista olimpijski tak naprawdę związek zawarł kilka dni wcześniej we Wrocławiu

Informacja o ślubie lekkoatlety Pawła Fajdka na murawie Stadionu Śląskiego okazała się nieprawdziwa. Biuro prasowe areny wyraziło z tego powodu ubolewanie w opublikowanym w mediach społecznościowym oświadczeniu.

Zgłosił się do nas nasz ambasador, wynajął pomieszczenia na uroczysty obiad z rodziną i przyjaciółmi. My uznaliśmy, że warto taką fajną informację puścić w świat. Nikt z nas nie wiedział, że ślub odbył się wcześniej, ta informacja była trzymana w tajemnicy, no i teraz sytuacja jest niezręczna – powiedział rzecznik Stadionu Śląskiego Przemysław Plisz.

W poniedziałek do mediów trafił komunikat na temat uroczystości ślubnej Fajdka, do jakiej miało dojść na murawie chorzowskiego obiektu. Na dołączonych zdjęciach widać było m.in. młodą parę, której życzenia składają prezes i dyrektor generalny stadionu. Potem, w salach konferencyjnych areny, odbyło się przyjęcie weselne.

Okazało się jednak, że brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio zmienił stan cywilny wcześniej.

„Bazując na informacjach Pawła Fajdka i za jego zgodą przekazaliśmy wiadomość o uroczystości ślubnej, która odbyła się w minioną niedzielę. Przedstawiciele Stadionu Śląskiego nie byli świadomi, że Paweł Fajdek zawarł ślub w piątek we Wrocławiu” – poinformowało biuro prasowe stadionu.

Jego pracownicy podkreślili, że dochowują zawsze należytej staranności przygotowując materiały przesyłane mediom.

„Tak było tym razem, ponieważ informacja ta została potwierdzona u organizatora uroczystości. Ubolewamy, że doszło do takiej sytuacji” – napisali.

Informacja o ślubie była szeroko cytowana, bowiem nigdy wcześniej w 65-letniej historii areny takie wydarzenie nie miało miejsca. Była wiarygodna, bo czterokrotny mistrz świata od 2020 roku jest ambasadorem Stadionu Śląskiego i regionu. Zawarł w tej sprawie umowę o współpracy z samorządem województwa.

Wtedy też – po 12 latach - zmienił klub, przenosząc się Agrosu Zamość do AZS AWF Katowice.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE