Śląskie: Próbna jazda motocyklem zakończyła się ucieczką przed policją [WIDEO]

i

Autor: Śląska Policja

Śląskie: Próbna jazda motocyklem zakończyła się ucieczką przed policją [WIDEO]

2020-08-14 7:35

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło na ulicach Piekar Śląskich. 24-letni mieszkaniec Bytomia urządził sobie rajd nieswoim motocyklem. Niebezpiecznie wyprzedzał inne samochody, a potem uciekał przed policją. Była to tzw. "jazda próbna". Jednak kara, która grozi mężczyźnie na pewno nie będzie próbna. Zobaczcie WIDEO.

Śląskie: Uciekał przed policją na nieswoim motocyklu

W poniedziałek po godz. 18:00 policjanci z piekarskiej drogówki zauważyli motocyklistę wyprzedzającego samochody na podwójnej linii ciągłej. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak ten przejechał obok patrolu, o mało nie potrącając policjanta.

Mundurowi pobiegli do radiowozu i ruszyli za mężczyzną, jednak po chwili stracili go z pola widzenia. Ustalenie jego personaliów nie stanowiło problemu, bowiem jeden z policjantów zapamiętał numery rejestracyjne motocykla. Kiedy stróże prawa dotarli do właściciela, wyszło na jaw, że jednoślad jest na sprzedaż i podczas ucieczki poruszał się nim potencjalny klient. Sprawcą wykroczenia okazał się mieszkaniec Bytomia. 24-latek przyznał, że to on kierował motocyklem w ramach „jazdy próbnej” i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie ma uprawnień do jazdy jednośladem.

Po analizie monitoringu miejskiego, mundurowi ustalili, że 24-latek podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Oprócz utraty prawa jazdy kat. „B”, mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Jazda próbna zakończyła się ucieczką przed policją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE