Górnik Zabrze - Warta Poznań

Autor: Photo Art Service

Górnik Zabrze rozgromił Wartę Poznań. Kibice rozgrzali atmosferę do czerwoności [ZDJĘCIA]

Spotkanie Górnika Zabrze z Wartą Poznań zainaugurowało 19, kolejkę, która jest ostatnią przed przerwą zimową. Choć klub z Zabrza nie miał dobrej passy, to piątkowe spotkanie zdecydowanie ją polepszyło. Górnik pokonał Wartę aż 3:0. Kibice oszaleli z radości.

Wynik meczu Górnik Zabrze - Warta Poznań

W piątek, 15 grudnia na Stadionie Ernesta Pohla Górnik Zabrze podjął mecz z Wartą Poznań. Klub z Zabrza, podobnie jak ich przeciwnik nie miał dobrej passy. Piątkowe spotkanie zainaugurowało 19. kolejką, która jednocześnie była ostatnią przed przerwą zimową.

Po blisko dwóch miesiącach do pierwszego składu na mecz ligowy powrócił Lukas Podolski. Zawodnik przez kilka tygodni leczył kontuzję, ale nie zabrakło go w ostatnim meczu Pucharu Polski z Pogonią i wcześniej w meczu. Skład górnika 15 grudnia prezentowa się w następujący sposób: Daniel Bielica, Boris Sekulić, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Kamil Lukoszek, Dani Pacheco, Damian Rasak, Daisuke Yokota, Lukas Podolski, Lawrence Ennali , Adrian Kapralik.

Mecz jeszcze w pierwszej połowie rozpoczął się pomyślnie dla Górnika. W 28. minucie gola strzelił Daisuke Yokota, a w 47. minucie Adrian Kapralik. W drugiej połowie mecz piłkarze klubu z Zabrza dzielni walczyli o utrzymanie wyniku. Zwieńczeniem zmagań była bramka Lukasa Podolskiego, który wbił piłkę do bramki 91. minucie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Górnika Zabrze.

W trakcie spotkania nie brakowało wiwatu kibiców, którzy zadbali o gorącą atmosferę na stadionie w Zabrzu. Piłkarze zdecydowanie mogli liczyć na swoich kibiców.