Siemianowice Śląskie: Najstarsza pływalnia w Polsce otwarta po remoncie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-11-30 10:11 Agnieszka Kucjas-Karkoszka/NAU

W Siemianowicach Śląskich odbyła się uroczystość otwarcia po remoncie najstarszej pływalni w Polsce. Zabytkowy budynek przy ulicy Śniadeckiego przeszedł termomodernizację. Teraz mieszkańcy ponownie mogą korzystać z hali basenowej. Zobaczcie zdjęcia wyremontowanej pływalni.

Pływalnia miejska w Siemianowicach Śląskich znowu otwarta

Na ten moment czekali mieszkańcy Siemianowic Śląskich. W Pływalni Miejskiej zakończył się właśnie drugi etap rewitalizacji obiektu. W pierwszym etapie przede wszystkim uszczelniono i wzmocniono nieckę basenową a także wyremontowano halę basenową i szatnie.

Z kolei w tym roku szereg prac remontowych przeszedł sam budynek, w którym m. in. odrestaurowano i podświetlono elewację, przebudowano wejście główne i dostosowano je do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zainstalowano ogniwa fotowoltaiczne, wymieniono technologię wody basenowej, pokrycie dachowe i obróbki blacharskie, a także zmodernizowano pomieszczenia natrysków oraz toalet.

Basen w Siemianowicach Śląskich jest najstarszy w Polsce

Budynek pływalni miejskiej przy ulicy Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich został zbudowany w 1907 roku. Autorem projektu obiektu był Emil Twardy. To zabytkowy budynek, który musiał przejść gruntowny remont. Najpierw miasto zdecydowało się na odrestaurowanie samej niecki basenowej, a także wybudowanie nowych szatni i hali basenowej. Potem zmodernizowano też elewację budynku, w środku zmieniono też technologie wody basenowej.

Teraz wreszcie siemianowiczanie mogą korzystać z nowego basenu, ale w zabytkowym budynku. Miasto z okazji otwarcia przygotowało małą promocję - pierwszych 111 mieszkańców przybyłych na uroczyste otwarcie zostało obdarowanych voucherem stanowiącym bezpłatny bilet na basen.