Miecz

i

Autor: KPP Racibórz

„Samuraj” z Raciborza. Wdarł się z mieczem do mieszkania 31-latki. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci z Raciborza zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o uszkodzenie drzwi wejściowych oraz wdarcie się do mieszkania 31-letniej kobiety. Mundurowi zabezpieczyli miecz, który miał przy sobie 44-latek. Teraz podejrzany może spędzić 5 lat w więzieniu.

W piątek, 24 lutego 2023 r., około godziny 03.40 dyżurny raciborskiej policji przyjął zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który miał uszkodzić drzwi wejściowe i wejść bez pozwolenia do mieszkania zgłaszającej.

Do niebezpiecznej sytuacji miało dojść w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Mysłowickiej w Raciborzu.

Na interwencję wysłano patrol z prewencji, który potwierdził powód zgłoszenia. Na miejscu nie było już sprawcy, ale policjanci po kilku minutach na ulicy Pszczyńskiej zauważyli podejrzanego i go zatrzymali.

Agresorem i włamywaczem okazał się 44-letni mieszkaniec Raciborza, który posiadał przy sobie miecz. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Od śledczych usłyszał zarzut zniszczenia mienia i wtargnięcia do mieszkania bez zgody właścicielki. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE