Rybnik musi oszczędzać. Baseny kryte zamknięte w wakacje, a Ruda zacznie działać później

i

Autor: UM Rybnik

Finanse

Rybnik musi oszczędzać. Baseny kryte zamknięte w wakacje, a Ruda zacznie działać później

Oszczędności wymuszają zmiany w funkcjonowaniu ośrodka "Ruda" oraz pływalni krytych na terenie Rybnika. Największy w mieście otwarty basen zostanie później otwarty, natomiast "Yntka", jak i "Akwarium" nie będą w ogóle działały w okresie wakacyjnym.

Rybnik szuka oszczędności. W wakacje zamknięte będą baseny kryte

Władze Rybnika, w oficjalnym komunikacie udostępnionym na stronie internetowej miasta, poinformowały, że obie kryte pływalnie, zarządzane przez rybnicki MOSiR, będą nieczynne w okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia.

Z kolei kąpielisko "Ruda", największy w mieście otwarty basen, uruchomiony zostanie dopiero pod koniec czerwca, a nie jak zawsze kilka tygodni wcześniej, na samym początku miesiąca. 

Powyższe zmiany są związane z wprowadzeniem oszczędności. Wszystko przez rosnące koszty związane m.in. ze źródłami ciepła.

- Jeżeli chodzi o "Yntkę", to w tym obiekcie przeprowadzony zostanie niezbędny remont i potrwa on dwa miesiące. Będzie przeprowadzony w lipcu i sierpniu, ponieważ w tych miesiącach frekwencja jest najmniejsza. Podobnie będzie na pływalni "Akwarium", z której ratownicy, na okres wakacji, zostaną przeniesieni na inne kąpieliska. To również da nam wymierne oszczędności. Takie działania były planowane już podczas konstruowania budżetu na bieżący rok - przyznaje Rafał Tymusz, dyrektor rybnickiego MOSiR-u.

Prognozowane oszczędności wynikające z zamknięcia w lipcu i sierpniu pływalni "Akwarium" to blisko 200 tys. zł, natomiast zamknięcie "Yntki" zostawi w budżecie MOSiR-u ok. 150 tys. zł. Władze miasta przypominają także, że w okresie wakacyjnym nie ma na pływalniach szkół i zainteresowanie krytymi basenami jest zdecydowanie mniejsze niż w pozostałych miesiącach roku. 

"Ruda" nie zostanie otwarta w tym roku na Dzień Dziecka

Mieszkańcy muszą także uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o otwarcie tegorocznego sezonu na "Rudzie". Z największego rybnickiego kąpieliska będzie można korzystać od 23 czerwca, czyli od początku wakacji.

- Zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązania nie są idealne dla rybniczan. Ekonomia jest jednak bezlitosna - rozkłada ręce Rafał Tymusz.

Miasto przypomina, że posiadacze Rybnickiej Karty Mieszkańca, czyli tzw. "Rybki", będą mogli skorzystać z 20 proc. zniżki na bilety, a także z jednorazowego, całodniowego wejścia na "Rudę" za 1 zł w ramach Happy Day. 

Ponadto akcja promocyjna Happy Hours z MOSiR-em umożliwia dodatkowo skorzystanie z obiektu - od godz. 18 do 19 - za symboliczną złotówkę.

NAJWAŻNIEJSZE WIADOMOŚCI ZE ŚLĄSKA

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE