PILNE: 12. przypadek KORONAWIRUSA w woj. śląskim! Kolejne ZAKAŻENIE w Zawierciu!

i

Autor: NIAID Rocky Mountain Laboratories (RML), U.S. NIH/Wikimedia Commons PILNE: 12. przypadek KORONAWIRUSA w woj. śląskim! Kolejne ZAKAŻENIE w Zawierciu!

Ruda Śląska: W przychodni powiedział dla żartu, że ma koronawirusa. Nie pozostanie bezkarny

2020-03-13 13:59

Bardzo nieodpowiedzialnie zachował się mężczyzna z Rudy Śląskiej, który w trakcie oczekiwania w poczekalni przychodni przekazał innym oczekującym, że może być zarażony koronawirusem. Wszystkie służby zostały postawione na nogi. A to był tylko głupi i bezmyślny żart.

Koronawirus w Rudzie Śląskiej? Głupi żart pacjenta w przychodni

Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej rozpatrzy bezmyślne zachowanie 63-latka, który w trakcie oczekiwania w poczekalni przychodni przekazał innym oczekującym, że może być zarażony koronawirusem. To zgłoszenie zaalarmowało lekarzy i kierownictwo przychodni, a następnie kolejne służby. W stosunku do mężczyzny zachowano wszelkie środki ostrożności i wdrożono procedury, które obowiązują w stosunku do osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci i pracownicy Sanepidu. Mężczyznę, który oświadczył, że wrócił właśnie z zagranicy i chyba jest zarażony odizolowano, a osoby przebywające z nim w poczekalni objęto zaleconymi procedurami.

- Gdy 63-latek zorientował się, że to nie przelewki, a wszystkie procedury są wdrażane na poważnie, przyznał się do żartu. Oświadczył, że nie był nigdzie poza Rudą Śląską, a informacja o jego zarażeniu koronawirusem miała być żartem - mówią policjanci z Rudy Śląskiej

Pomimo tego został przebadany i wówczas zakwalifikowany do grupy osób bez objawów zarażenia. Rudzianin nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego powiedział osobom oczekującym z nim na wizytę u lekarza, że jest zarażony. Policjanci z komisariatu II zajęli się już sprawą „żartownisia”, który nie pozostanie bezkarny.

Sonda
Czy żartujesz z epidemii koronawirusa?
Koronawirus: lista szpitali