Rewitalizacja Parku Krakowska w Będzinie. Prace już ruszyły

2021-05-24 14:03
Park Krakowska po rewitalizacji (wizualizacje)
Autor: fb Łukasz Komoniewski Park Krakowska po rewitalizacji (wizualizacje)

Będzin ruszył z rewitalizacją Parku Krakowska. Ponad 2,5-hektarowy teren zlokalizowany w pobliżu Alei Kołłątaja ma stać się miejscem wypoczynku i edukacji.

W ramach inwestycji powstanie tam m.in. drewniany plac zabaw, plac piknikowy, pojawią się również wierzbowe altany. Ponieważ park zlokalizowany jest blisko Alei Kołłątaja, od strony ulicy zostaną utworzone zielone ekrany akustyczne.

- Program rewitalizacji tego terenu zakłada pozostawienie centralnej części w formie takiej polany, na której będzie można spędzać czas, czy na własnym kocu, czy na leżakach które udostępnimy odwiedzającym to miejsce. Teren jest bardzo ciekawy, bo tam w naturalny sposób występują mokradła. To zostanie wykorzystane i postanie tam taki trap obserwacyjny, gdzie będzie można obserwować bioróżnorodność o każdej porze roku - powiedziała nam Kinga Wesołowska-Bodzek z Urzędu Miejskiego w Będzinie.

- Ciekawa aranżacja zieleni, ścieżki piesze i rowerowe ławki i stoliki, nowoczesne oświetlenie, placyki edukacyjne, a wszystko w otoczeniu ozdobnych i zadbanych drzew, krzewów i trawników. W parku pojawi się także specjalne miejsce na ognisko, przyrodniczy plac zabaw i wierzbowe altany. Atrakcją będzie drewniany mostek i stanowisko do obserwacji przyrody na podmokłym terenie. Uporządkowany i zrewitalizowany Park podniesie atrakcyjność tej części Będzina i mam nadzieję, że nie tylko mieszkańcy naszego miasta polubią to miejsce - mówi prezydent Będzina Łukasz Komoniewski.

Prace realizowane są w ramach projektu Zagłębiowskiego Parku Linearnego - rewitalizacja obszaru funkcjonalnego rzek Przemszy i Brynicy i jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Powinny zakończyć się w wakacje.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE