Katowice Airport

i

Autor: Piotr Adamczyk

Katowice Airport

Rekord za rekordem lotniska w Katowicach. Lipiec to najlepszy miesiąc w historii portu, jest szansa na najlepszy rok!

Port lotniczy im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach jest jednym z największych i najbardziej popularnych lotnisk regionalnych w Polsce. Tylko w lipcu przez Katowice Airport przewinęło się ponad 750 tys. podróżnych, czego nie udało się osiągnąć jeszcze nigdy wcześniej. Historyczny wynik siódmego miesiąca i całego pierwszego półrocza daje nadzieję, że w 2023 roku uda się przekroczyć magiczną barierę 5 mln pasażerów.

Lipiec najlepszym miesiącem w historii Katowice Airport

W lipcu tego roku lotnisko im. Korfantego w Pyrzowicach obsłużyło 756 599 podróżnych. Wynik ten przejdzie do historii - nie tylko pobito ostatni rekord, jeszcze sprzed pandemii (2018), ale też po raz pierwszy obsłużono ponad 750 tys. osób podczas jednego miesiąca.

Ponadto 16 lipca pobito nowy dobowy rekord liczby obsłużonych pasażerów. Tego dnia przez port przewinęło się ponad 29 tys. osób (29 426).

Jeśli chodzi o rozkład sił, to z siatki regularnych połączeń obsługiwanych przez Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Lufthansa skorzystało ponad 296 tys. pasażerów, a z oferty połączeń czarterowych ponad 457 tys. osób.

Największym zainteresowaniem cieszyły się loty do:

  • Dortmundu
  • Londynu-Luton
  • Londynu-Stansted
  • Frankfurtu
  • Eindhoven
  • Antalyi
  • Hurghady
  • Burgas
  • Heraklionu
  • na Djerbę

Lotnisko w Katowicach bije rekord za rekordem 

W poniedziałek 31 lipca Katowice Airport odnotowało trzymilionowego pasażera. To najszybciej osiągnięte trzy miliony podróżnych w skali roku w historii portu. Ostatni rekord padł w 15 sierpnia 2019 roku.

Od początku tego roku do 31 lipca lotnisko w Katowicach obsłużyło 3 002 504 podróżnych, z czego większa część wybierała loty z siatki połączeń regularnych (loty czarterowe to ok. 44 proc. ruchu).

I jest nadzieja na kolejny! Czy w tym roku lotnisko w Katowicach przekroczy magiczną liczbę 5 mln podróżnych? 

Tak dobre wyniki za półrocze dają władzom lotniska nadzieję, że bieżący rok uda się zamknąć z rezultatem ok. 5,4 mln obsłużonych podróżnych. Jeśli szacunki się sprawdzą, padnie kolejny rekord.

Będzie to najlepszy wynik w historii katowickiego lotniska i dobry prognostyk na 2024 rok, w którym spodziewamy się kontynuacji wzrostowego trendu i odprawienia około 6 mln pasażerów – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

Jak dobrze znasz Katowice Airport?

Pytanie 1 z 10
Jak daleko od centrum Katowic znajduje się lotnisko Katowice-Airport
Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/