Trzech mężczyzn próbowało się włamać do mieszkania w Rudzie Śląskiej

i

Autor: KMP Ruda Śląska

Kryminalne historie

Razem z kolegami chciał wtargnąć do mieszkania. Uciekał samochodem z córką

Trzech mężczyzn w wieku 42, 29 i 19 lat próbowało wtargnąć do mieszkania w dzielnicy Kafhaus. Zniszczyli drzwi, a lokatorów spryskali gazem łzawiącym. Sprawcy z miejsca zdarzenia uciekli samochodem, w którym jechała również córka jednego z nich. Czy była pomocniczką? A może po prostu znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie? Wyjaśnieniem tych wątpliwości zajmie się policja.

Policjanci z Rudy Śląskiej otrzymali zgłoszenie w sprawie próby wtargnięcia trzech mężczyzn do jednego z mieszkań w dzielnicy Kafhaus. Sprawcy zniszczyli drzwi, a lokatorów blokujących wejście spryskali gazem łzawiącym. W efekcie zostali jednak spłoszeni i uciekli z miejsca zdarzenia.

Rudzcy kryminalni od razu wyruszyli na poszukiwanie trójki mężczyzn. Sprawcy byli ubrani w charakterystyczne bluzy jednego z klubów piłkarskich. W ich ujęciu pomogli katowiccy wywiadowcy, którzy dostrzegli uciekinierów dwie dzielnice dalej. Jechali samochodem w towarzystwie młodej kobiety.

Wspólnymi siłami policja zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 42, 29 i 19 lat. Młoda kobieta, która jechała z nimi samochodem, okazała się być córką jednego ze sprawców. Na razie nie wiadomo, dlaczego przebywała w towarzystwie grupy. W środku pojazdu mundurowi znaleźli też duży, profesjonalny pojemnik z gazem.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia i naruszenia miru domowego. Śledczy zajmą się teraz wyjaśnieniem, jakimi motywami kierowali się sprawcy i jaka była rola 18-letniej córki w całym zdarzeniu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE