Raków Częstochowa zremisował z Ruchem Chorzów. Zabójcza końcówka Niebieskich

2024-03-30 15:55

W emocjonującym meczu Ekstraklasy 26 kolejki doszło do starcia pomiędzy Rakowem Częstochowa a Ruchem Chorzów. Spotkanie odbyło się o godzinie 12:30 w dniu 30-03-2024 na stadionie miejskim. Po zaciętej rywalizacji oba zespoły podzieliły się punktami, kończąc mecz wynikiem 1:1.

Raków Częstochowa - Ruch Chorzów

W poprzednim meczu między Rakowem Częstochowa a Ruchem Chorzów, który odbył się na stadionie Miejskim w Gliwicach, padło aż osiem goli. Zespół Ruchu Chorzów zdobył trzy bramki, natomiast Raków Częstochowa wygrał to spotkanie, zdobywając pięć goli. Nic dziwnego, że gospodarze mieli nadzieję także dzisiaj na pokonanie ligowego outsidera. Ta sztuka się jednak nie udała.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Raków Częstochowa z Ruchem Chorzów, który odbył się w Częstochowie, gospodarze zdobyli jednego gola. W 14 minucie Crnac strzelił bramkę dla drużyny Rakowa Częstochowa. W 39 minucie doszło do zmiany w drużynie Ruchu Chorzów - Kozak wszedł na boisko, zastępując Starzyńskiego. Wynik po pierwszej połowie to: Raków Częstochowa 1, Ruch Chorzów 0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Raków Częstochowa z Ruchem Chorzów, który odbył się w Częstochowie, doszło do kilku zmian personalnych w obu drużynach. W 46 minucie zawodnik Rakowa Częstochowa, Cebula, wszedł na boisko zastępując Yeboaha.

W 60 minucie trener Ruchu Chorzów dokonał dwóch zmian - Bartolewski wszedł za Wojtowicza, a Szczepan zastąpił Vlkanova. W 64 minucie trener Rakowa Częstochowa postanowił wprowadzić Zwolińskiego na boisko, zastępując Nowaka. W 81 minucie kolejne dwie zmiany w drużynie Rakowa - Barath wszedł za Kochergina, a Otieno zastąpił Silvę. W 82 minucie zawodnik Ruchu Chorzów, Bartolewski otrzymał żółtą kartkę. W 86 minucie Lopez wszedł na boisko za Crnaca w drużynie Rakowa Częstochowa.

W 87 minucie trener Ruchu Chorzów dokonał dwóch zmian - Długosz wszedł za Dadoka, a Moneta zastąpił Sikorę.

W doliczonym czasie gry (90+5 minuta) zawodnik Ruchu Chorzów, Moneta strzelił gola, wyrównując wynik. W 90+4 minucie zawodnik Ruchu Chorzów, Letniowski otrzymał żółtą kartkę. W ostatniej minucie gry (90 minuta) żółtą kartkę otrzymał Szymański z drużyny Ruch Chorzów. Mecz zakończył się remisem 1:1, gdzie po pierwszej połowie Raków Częstochowa prowadził 1:0, jednak w drugiej połowie Ruch Chorzów zdołał wyrównać wynik.

Pomeczowe podsumowanie

Raków Częstochowa przed meczem zajmowała wysokie 3 miejsce w tabeli, co świadczy o ich dobrej formie i skuteczności. Do tej pory drużyna wygrała 12 meczy, zremisowała 8 razy i przegrała 5 spotkań. Ich suma punktów wynosiła 44, co jest imponującym wynikiem. Natomiast Ruch Chorzów znajdował się na dalekim 17 miejscu w tabeli przed tym meczem. Ich wyniki były słabsze niż Rakowa Częstochowa - wygrali tylko 2 mecze, zremisowali 12 razy i przegrali aż 11 spotkań.

Suma ich punktów do tej pory wynosiła jedynie 18. W tym konkretnym meczu obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Dzięki temu Raków Częstochowa zwiększył swoją liczbę punktów do 45, natomiast Ruch Chorzów ma teraz na swoim koncie 19 punktów. Podsumowując, Raków Częstochowa prezentuje się jako silna drużyna, która utrzymuje wysoką pozycję w tabeli dzięki swojej skuteczności. Natomiast Ruch Chorzów ma trudności i znajduje się na niższej pozycji w tabeli ze słabszym bilansem zwycięstw i remisów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Rakowem Częstochowa a Ruchem Chorzów, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Radomiaka Radom z Rakowem Częstochowa odbędzie się 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Radomiaka w Radom. Natomiast mecz Ruchu Chorzów z Puszczą Niepołomice zostanie rozegrany dzień później, czyli 6 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Śląski w Chorzowie.