Stadion Śląski w Chorzowie

i

Autor: Park Śląski

Pytania

QUIZ o Stadionie Śląskim. Czy wiesz wszystko na temat "Kotła Czarownic"? Sprawdź się

Na Stadionie Śląski w Chorzowie odbyły się legendarne koncerty czy słynne mecze piłkarskie. Na obiekcie organizowane są także zawody lekkoatletyczne. Jest to po prostu arena wielkich wydarzeń. A czy Wy znacie doskonale historię "Kotła Czarownic"? Sprawdźcie to w naszym QUIZIE i sami się o tym przekonajcie.

QUIZ o Stadionie Śląskim. Uzyskacie wynik 10/10?

Stadion Śląski w Chorzowie został uroczyście otwarty 22 lipca 1956 roku. Na inaugurację obiektu rozegrano mecz piłkarski, w którym reprezentacja Polski zmierzyła się z NRD (przegrała 0:2).

Przez dekady na popularnym "Kotle Czarownic" gościły najważniejsze w kraju wydarzenia piłkarskie, kolarskie, żużlowe, lekkoatletyczne, a także muzyczne. Na Stadionie Śląskim zagrali tacy wykonawcy, jak m.in. U2, Metallica czy Iron Maiden. 

W 2009 roku rozpoczęła się gruntowna modernizacja chorzowskiego stadionu. W ramach prac rozbudowano trybuny, zadaszono miejsca siedzące czy wymieniono system oświetlenia. W lipcu 2017 roku Stadion Śląski uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Tym samym wielkie wydarzenia ponownie powróciły do Chorzowa. Zagrała tu reprezentacja Polski ze Szwecją mecz barażowy, którego stawką był udział w Mistrzostwach Świata w Katarze. Chorzów okazał się szczęśliwy, gdyż drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza wygrała 2:0. 

Od roku 2020 Stadion Śląski jest również Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Organizowane są tu najważniejsze imprezy lekkoatletyczne w kraju, Europie i na świecie.

W tym roku na obiekcie zorganizowano dwa koncerty niemieckiej formacji Rammstein. Wystąpili także: Andrea Bocelli (był to pierwszy koncert muzyki klasycznej na Śląskim w historii) oraz sanah. Z kolei w 2024 wiadomo już, że w Chorzowie zagra, po raz drugi, Dawid Podsiadło.

W oczekiwaniu na kolejne wydarzenia na Stadionie Śląskim zapraszamy Was do zmierzenia się z naszym eskowym quizem. Przygotowaliśmy 10 pytań. Czy będziecie w stanie odpowiedzieć poprawnie na wszystkie z nich? Sprawdźcie się: 

Quiz o Stadionie Śląskim. Czy wiesz wszystko o "Kotle Czarownic"?

Pytanie 1 z 10
Ile miejsc siedzących ma Stadion Śląski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE