Karin Stanek

i

Autor: archiwum

Muzyka

QUIZ o Karin Stanek. Jak dobrze znasz królową polskiego bigbitu?

Gdyby żyła, w sierpniu tego roku obchodziłaby swoje osiemdziesiąte urodziny. Karin Stanek urodziła się w Bytomiu i pochodziła z wielodzietnej rodziny górniczej. Była królową bigbitu. Do dzisiaj artystka ma swoich wiernych fanów, a rodzinny Bytom wciąż o niej pamięta. My również. Dlatego stworzyliśmy quiz. Czy zdobędziecie maksymalną ilość punktów?

QUIZ o Karin Stanek. Jak dobrze znacie legendarną artystkę?

Karin Stanek była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Wylansowała wiele przebojów (m.in. "Malowana lala" czy "Chłopiec z gitarą") i powszechnie nazywana była rodzimą królową bigbitu. Artystka, która przyszła na świat osiemdziesiąt lat temu w Bytomiu, była samoukiem i nie uczęszczała do szkoły muzycznej. Śpiewała w różnych grupach, a później zdecydowała się na rozpoczęcie kariery solowej.  

Wokalistka połowę życia spędziła w Niemczech. Przeprowadziła się do tego kraju, ponieważ tam mieszkała jej rodzina. Również w Niemczech zdobyła popularność. Wracała do Polski na koncerty, ale już nigdy w naszym kraju nie zamieszkała na stałe. 

Stanek zmarła 15 lutego 2011 roku w jednym z niemieckich szpitali z powodu ciężkiego zapalenia płuc. Pochowana została na cmentarzu w miejscowości Wolfenbüttel. A po śmierci została oczywiście uhonorowana w rodzinnym Bytomiu. Mieszkańcy miasta o niej nie zapomnieli. 

My również o niej pamiętamy, dlatego też postanowiliśmy stworzyć quiz dotyczący jej życia oraz twórczości. Na wszystkie pytania w naszym quizie z pewnością dobrze odpowiedzą najzagorzalsi fani Karin Stanek.

QUIZ o Karin Stanek. Jak dobrze znacie polską królową bigbitu?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się utwór, którym zadebiutowała Karin Stanek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE