Przebudowa ul. Katowickiej w Chorzowie. Prace na I etapie będą trwały 3 miesiące

2022-12-03 17:29
Rozpoczyna się remont mostu nad Motławą w ciągu Podwala Przedmiejskiego
Autor: jch

W czwartek, 1 grudnia 2022 r., rozpoczął się pierwszy etap rozbudowy DK79 na odcinku od estakady do ul. 3-go Maja w Chorzowie. W związku z pracami zamknięta została ul. Krakusa.

Ze względu na rozpoczęcie prac mających na celu rozbudowę DK79, w czwartek, 1 grudnia Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie zamknął ul. Krakusa na odcinku od ul. Katowickiej do wjazdu na basen.

Dojazd do ul. Krakusa będzie się odbywał ulicami 3-go Maja oraz Floriańską, natomiast do ul. Katowickiej – ul. Floriańską i 3-go Maja – informują urzędnicy.

I etap prac drogowych

Chorzowscy urzędnicy informują, że zakończenie prac etapu I planowane jest do 28.02.2023 r.

Jest to kolejna wspólna inwestycja miasta i spółki Tramwaje Śląskie w Chorzowie. Poza przebudową układu drogowego przebudowane zostanie także torowisko tramwajowe. Zostanie przesunięte na wschód (bliżej terenów przemysłowych), przez to wybudowany zostanie nowy mur oporowy. Na wysokości placu Powstańców Śląskich powstanie również zintegrowany przystanek autobusowo-tramwajowy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE