Pożar kawiarni Niebieskie Oczko

i

Autor: OSP Pniowiec

Pożar

Pożar znanej kawiarni w Tarnowskich Górach. Straty sięgają miliona złotych

Dziś w nocy (21 listopada) w Tarnowskich Górach doszło do pożaru Kawiarenki Niebieskie Oczko przy ulicy Przepiórek. Na miejscu działało sześć zastępów straży pożarnej. Starty lokalu oszacowano na co najmniej milion złotych.

Tarnowskie Góry. Pożar Kawiarenki Niebieskie Oczko

We wtorek, 21 listopada doszło do pożaru Kawiarenki Niebieskie Oczko. Lokal mieści się przy ulicy Przepiórek. Zgłoszenie wpłynęło do służb po godzinie 2.00. Wiadomo, że ogniem objęty został dach kawiarni. Na miejsce zadysponowano: JRG Tarnowskie Góry, JRG Radzionków, OSP Pniowiec Ochotniczą Straż Pożarną Boruszowice Hanusek, OSP Repty Śląskie oraz OSP "Florian" w Strzybnicy.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy. Wiadomo, że jeszcze dziś zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa, by zbadać sprawę i określić przyczynę pożaru - wyjaśnia Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Na szczęście w chwili wybuchu pożaru nikt nie przebywał w budynku. Straty oszacowano na około milion złotych. Na temat zdarzenia w mediach społecznościowych wypowiedzieli się właściciele lokalu.

Ogromna strata, ból i niedowierzanie. Działalność naszej kawiarni zawieszamy do odwołania - przekazali.

W komentarzach wylały się słowa współczucia: "Nasz język jest zbyt ubogi w słowach by wyrazić to co człowiek czuje w takiej sytuacji, bardzo mi przykro", "Współczuję z całego serca", "Strasznie mi przykro" - czytamy.