Powołano do życia SIM Zagłębie

i

Autor: Krajowy Zasób Nieruchomości Powołano do życia SIM Zagłębie

Powołano do życia SIM Zagłębie. Spółka wybuduje 1000 mieszkań

2021-12-07 14:41

W Zagłębiu rozpoczęła działalność Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Przystąpiło do niej 10 gmin m.in. Sosnowiec, Będzin, Bobrowniki, Psary czy Szczekociny. Docelowo spółka ma wybudować niemal 1000 mieszkań.

Zamieszkają w nich osoby, których nie stać na kredyt mieszkaniowy, ale stać na płacenie czynszu.

- To są najczęściej osoby młode, często dopiero wchodzące w dorosłe życie. Jeszcze najczęściej bez dzieci, no ale żeby mieć dzieci to trzeba mieć mieszkanie. Więc jak myślę, że to jest akurat dla tych osób - powiedział nam Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Pierwsza łopata pod budowę mieszkań w Sosnowcu wbita zostanie prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku.

- My rozmawiamy w tej chwili z Krajowym Zasobem Nieruchomości o terenie przy ulicy Hubala -Dobrzańskiego i to byłby prawdopodobnie pierwszy teren, na którym taka inwestycja by powstała. Rozmawiamy też o rejonie Zagórza, ulicy Gwiezdnej, ale będziemy rozmawiać, który teren jest dla nich bardziej korzystny i który będziemy tez w stanie szybciej przygotować do realizacji inwestycji - powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Ponieważ podpisana umowa dotyczy też mniejszych gmin, spółka ma w planach budować nie tylko bloki mieszkalne.

- Powiat zawierciański oprócz miasta Zawiercie jest w zasadzie powiatem miejsko-gminnym o dużych terenach gminnych i to co dzisiaj usłyszałem, że jest możliwość budownictwa szeregowego na pewno jest bardzo dobrą wiadomością dla mniejszych gmin naszego powiatu - mówi starosta zawierciański Gabriel Dors.

Gminy, które przystąpiły do SIM Zagłębie objęły udziały w spółce po 3 miliony złotych każda. Kapitał zakładowy spółki wynosi 30 milionów złotych. Pozostałymi źródłami finansowania inwestycji będą m.in.:środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa czy finansowe wsparcie z Funduszu Dopłat.

Powołana dziś spółka SIM Zagłębie to dwudziesta taka spółka w Polsce i czwarta w województwie śląskim.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE