Akcja poszukiwawcza w Świerklańcu. Zaginął 46-letni mężczyzna

i

Autor: Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza Knurów

Poszukiwania zaginionego mężczyzny w Świerklańcu. Ma charakterystyczny wygląd

Intensywne poszukiwania zaginionego mężczyzny odbywają się w Świerklańcu i okolicach. Krzysztof Madyda wyszedł z domu i nie ma z nim kontaktu. Zaginięcie zgłosił jego brat. W sobotę w akcji poszukiwawczej wzięło udział 21 ratowników.

Zaginiony mężczyzna

Policjanci wydziału kryminalnego prowadzą czynności poszukiwawcze za zaginionym Krzysztofem Madydą, mieszkańcem Świerklańca. Na bieżąco sprawdzane są wszystkie miejsca publiczne, w tym przystanki komunikacji. W sobotę wzmożoną akcję przeprowadzili dodatkowo ratownicy Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej Knurów wraz z wolontariuszami Fundacji Zaginieni, strażakami OSP Świerklaniec korzystając z aplikacji SIRON wspierającej poszukiwania zaginionych.

- Przeszukaliśmy zarówno wskazane przez policję tereny, jak i sektory wyznaczone przez naszego planistę. Łącznie 230 h różnorodnego terenu. Pogoda niestety uniemożliwiła korzystanie z dronów. Po przeszukaniu wyznaczonych sektorów osoba zaginiona nie została odnaleziona - informuje Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza Knurów.

Poszukiwania w terenie zaginionego mężczyzny ze Świerklan

Zobacz zdjęcia

Zaginiony Krzysztof Madyda RYSOPIS

Krzysztof Madyda wyszedł z domu w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Od tego czasu brat ani żadna inna osoba z jego rodziny nie mieli z nim kontaktu.

  • wzrost 180 cm,
  • szczupła budowa ciała,
  • włosy krótkie ciemne,
  • znakiem szczególnym jest charakterystyczna narośl na prawym uchu,
  • zaginiony nosi okulary korekcyjne.

- Policjanci cały czas prowadzą czynności, które mają na celu odszukanie zaginionego mężczyzny. Mają ze sobą zdjęcie tego człowieka. Ma tak charakterystyczną twarz, że łatwo go rozpoznać, jeśli tylko gdzieś się pojawi. A szukamy go także w mniej uczęszczanych miejscach - zaznacza sierż. szt. Kamil Kubica, oficer prasowy KPP w Tarnowskich Górach.

Wszystkie osoby mogące mieć informacje na temat miejsca przebywania zaginionego proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji lub pod numerem telefonu 47 853 42 55, 112.