Ponad 10 tysięcy motocyklistów spotkało się na Jasnej Górze. Policji było "niezmiernie miło". A co z obostrzeniami?

2021-04-12 12:51
Ponad 10 tysięcy motocyklistów spotkało się na Jasnej Górze. Policji było niezmiernie miło. A co z obostrzeniami?
Autor: KMP Częstochowa Na pielgrzymce motocyklistów pojawiło się aż 10 tysięcy osób

Głośnym echem w całej Polsce odbiła się pielgrzymka motocyklistów na Jasną Górę, która odbyła się w niedzielę w Częstochowie. Na błoniach pojawiło się aż 10 tysięcy ludzi. Ciężko w tych warunkach mówić o zachowaniu dystansu społecznego i przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych. Jak zareagowała policja? Była na miejscu i... było jej "bardzo miło". Ostatecznie sprawa trafiła do prokuratury.

Ogromne tłumy ludzi na otwarciu sezonu motocyklowego na Jasnej Górze w Częstochowie. 10 tysięcy osób pojawiło się na pielgrzymce w niedzielne popołudnie. Trudno w takich warunkach o zachowanie rygoru sanitarnego. Na zdjęciach widać było, że nie wszyscy mają maseczki i nie wszyscy zachowują dystans społeczny. A przecież w szczycie pandemii zgromadzenia są niezgodne z przepisami. Dlaczego więc nie zareagowała policja? Okazuje się, że funkcjonariusze byli na miejscu i... dziękowali motocyklistom za obecność. Nagranie z przemową pewnej policjantki robi furorę w sieci.

- Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jest mi niezmiernie miło, że pomimo obecnej sytuacji jaką mamy w kraju, spotykamy się w tak licznym gronie - stwierdziła policjantka na mównicy. Dopiero po chwili dodała, że prosi o pamiętanie o obowiązku zakrywania ust i nosa i utrzymywania dystansu społecznego.

Wystąpienie policjantki wywołało burze w sieci. Internauci nie kryli oburzenia i zastanawiali się jak to możliwe, że mamy lockdown, zamknięte są restauracje, siłownie czy salony fryzjerskie, a jednak w jednym miejscu w środku pandemii gromadzi się 10 tys. osób.

Policja o pielgrzymce motocyklistów: materiały trafiły do prokuratury

Komenda Policji w Częstochowie poinformowała, że funkcjonariusze reagowali aktywnie na łamanie obostrzeń sanitarnych podczas pielgrzymki motocyklistów na Jasnej Górze.

- Policjanci wylegitymowali 156 osób, ujawnili 1 przestępstwo i blisko 100 wykroczeń. Zgromadzone materiały zostaną przekazane do prokuratury w celu oceny, czy doszło do popełnienia przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób przez organizatora - czytamy w komunikacie częstochowskiej policji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE