Ponad 10 tysięcy motocyklistów spotkało się na Jasnej Górze. Policji było niezmiernie miło. A co z obostrzeniami?

i

Autor: KMP Częstochowa Na pielgrzymce motocyklistów pojawiło się aż 10 tysięcy osób

Ponad 10 tysięcy motocyklistów spotkało się na Jasnej Górze. Policji było "niezmiernie miło". A co z obostrzeniami?

2021-04-12 12:51

Głośnym echem w całej Polsce odbiła się pielgrzymka motocyklistów na Jasną Górę, która odbyła się w niedzielę w Częstochowie. Na błoniach pojawiło się aż 10 tysięcy ludzi. Ciężko w tych warunkach mówić o zachowaniu dystansu społecznego i przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych. Jak zareagowała policja? Była na miejscu i... było jej "bardzo miło". Ostatecznie sprawa trafiła do prokuratury.

Ogromne tłumy ludzi na otwarciu sezonu motocyklowego na Jasnej Górze w Częstochowie. 10 tysięcy osób pojawiło się na pielgrzymce w niedzielne popołudnie. Trudno w takich warunkach o zachowanie rygoru sanitarnego. Na zdjęciach widać było, że nie wszyscy mają maseczki i nie wszyscy zachowują dystans społeczny. A przecież w szczycie pandemii zgromadzenia są niezgodne z przepisami. Dlaczego więc nie zareagowała policja? Okazuje się, że funkcjonariusze byli na miejscu i... dziękowali motocyklistom za obecność. Nagranie z przemową pewnej policjantki robi furorę w sieci.

- Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jest mi niezmiernie miło, że pomimo obecnej sytuacji jaką mamy w kraju, spotykamy się w tak licznym gronie - stwierdziła policjantka na mównicy. Dopiero po chwili dodała, że prosi o pamiętanie o obowiązku zakrywania ust i nosa i utrzymywania dystansu społecznego.

Wystąpienie policjantki wywołało burze w sieci. Internauci nie kryli oburzenia i zastanawiali się jak to możliwe, że mamy lockdown, zamknięte są restauracje, siłownie czy salony fryzjerskie, a jednak w jednym miejscu w środku pandemii gromadzi się 10 tys. osób.

Policja o pielgrzymce motocyklistów: materiały trafiły do prokuratury

Komenda Policji w Częstochowie poinformowała, że funkcjonariusze reagowali aktywnie na łamanie obostrzeń sanitarnych podczas pielgrzymki motocyklistów na Jasnej Górze.

- Policjanci wylegitymowali 156 osób, ujawnili 1 przestępstwo i blisko 100 wykroczeń. Zgromadzone materiały zostaną przekazane do prokuratury w celu oceny, czy doszło do popełnienia przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób przez organizatora - czytamy w komunikacie częstochowskiej policji.