Polski Pirelli: Olmet zrobił fantastyczny kalendarz. Trafił już do prezydenta Ukrainy i mera Kijowa

2022-10-11 9:31

Nazywany Polskim Pirellim kalendarz przygotowywany przez Olmet z Tarnowskich Gór jest już po premierze. Dochód ze sprzedaży kalendarza wesprze 400 sierot z czterech sierocińców na Ukrainie.

Śląski Pirelli: Olmet zrobił fantastyczny kalendarz!

Sierocińce w Wielkim Lubeniu, Samborze, Żurawnie i Jasieniu otrzymają wsparcie ze sprzedaży wyjątkowego kalendarza charytatywnego firmy Olmet, który od lat nazywany jest polskim albo śląskim Pirellim. Specjalne egzemplarze trafiły już do prezydenta Ukrainy i mera Kijowa. Właścicielem pierwszych stu numerów może zostać każdy, a całość przychodu z ich sprzedaży i licytacji przeznaczona zostanie na potrzeby ukraińskich sierot. 

- Kalendarz OLMET.RECYKLING na rok 2023 to nasz wkład w pomoc Ukrainie, której społeczeństwo - a w szczególności dzieci - doświadczają największego dramatu od czasu II Wojny Światowej - podkreśla Przemysław Oleś, pomysłodawca i fundator kalendarza oraz prezes firmy Olmet, która wydaje „Polski Pirelli” już od ponad 10 lat.

Polski Pirelli: sprzedaż kalendarza trafi do sierot z Ukrainy

W tym roku środki zostaną przekazane do sierocińców na terenie Ukrainy, w których codzienne schronienie i opiekę otrzymuje ponad 400 dzieci. - W momencie wysyłania tej informacji po zaledwie kilku dniach licytacji pierwszy egzemplarz osiągnął już kwotę 10 tyś. zł. A do zakończenia aukcji jeszcze ponad 3 tygodnie - dodaje Przemysław Oleś. 

Na sprzedaż i licytację wystawiono zarówno kalendarze jak i fotografie z w sesji do kalendarza, która odbywała się w Tarnowskich Górach na jednym z największych złomowisk w Polsce. W powstanie zaangażował się międzynarodowy zespół: Mimi Choi, bodypainterka o międzynarodowej renomie, Anna Kubisz, projektantka mody ekologicznej oraz fotografka – Patrycja Wieczorek. 

Kalendarze i fotografie można licytować poprzez aukcję na stronie internetowej www.kalendarz.olmet.pl do końca października 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE