PGG lepiej

i

Autor: Dariusz Brombosz

Polska Grupa Górnicza odrabia straty po ostatniej fatalnej sytuacji jaka dotknęła firmę

2021-06-24 13:16

Do ideału daleko- ale sytuacja się poprawia! Polska Grupa Górnicza chwali się, że zmniejsza straty i pozbywa się węgla, który zalega przy kopalnianych zwałach. W pierwszych pięciu miesiącach roku spółka wypracowała ok. 0,5 mld zł zysku operacyjnego EBITDA.

Najpopularniejsze oszustwa sprzedawców samochodów | ESKA XD - Prosto z salonu #25

Prezes Polskiej Grupy Górniczej spotkał się dziś w siedzibie Spółki w Katowicach z dziennikarzami. Podczas spotkania podkreślił, że Spółka W pierwszych pięciu miesiącach roku spółka wypracowała ok. 0,5 mld zł zysku operacyjnego EBITDA, choć zakładała wynik niewiele powyżej zera.

– Dzięki czemu nam się to udało? Wpływają na to przede wszystkim wzrost sprzedaży węgla i przychodów, utrzymanie poziomu cen oraz konsekwentne prowadzenie programów oszczędnościowych” – podkreślił prezes PGG Tomasz Rogala.

Polska Grupa Górnicza spodziewa się, że wzrost popytu na węgiel wpłynie pozytywnie na sprzedaż węgla. To dobra wiadomość, bo na zwałach przykopalnianych czarnego złota jest sporo. – Koszty produkcji węgla w Spółce jest są najniższe w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym. Koszt produkcji tony węgla w PGG wyniósł 356,19 zł, wobec 366,46 zł na tonę średnio w sektorze węglowym- mówi prezes Rogala.

Na inwestycje Grupa wydała w ciągu pięciu miesięcy 913,4 mln zł – najwięcej (441,2 mln zł) na przygotowanie nowych ścian wydobywczych, a także na zakup maszyn i urządzeń, a także na kontynuację tzw. inwestycji kluczowych.

Przed Spółką sporo też wyzwań w związku z podpisaną w tym roku umową społeczną pomiędzy sektorem górniczym i rządem.

Polska Grupa Górnicza, która zamknęła ub. rok stratą rzędu 2 mld zł,

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!"