Policyjny pościg

i

Autor: KMP Częstochowa

Padły strzały!

Policyjny pościg zakończony dopiero pod Częstochową. Złodzieje ukradli auto w Austrii

Kolejni samochodowi złodzieje zostali zatrzymani dzięki współpracy policjantów z Katowic i Austrii. Kryminalni z Częstochowy otrzymali informację o poruszającym się autostradą A1 samochodzie Range Rover skradzionym w Austrii. Po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn i odzyskali samochód.

Dzięki współpracy policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach z funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii udało się zatrzymać dwóch mężczyzn i odzyskać skradziony z terenu Austrii samochód.

Strona polska otrzymała informację, że śląskim odcinkiem autostrady A1 w kierunku Łodzi ma się poruszać skradziony z terenu Austrii Range Rover. Po uzyskaniu informacji policjanci z Wydziału Kryminalnego i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie niezwłocznie ruszyli w rejon autostrady, gdzie zauważyli przejeżdżającego Lange Rovera.

Mając podejrzenie, że oddalającym się pojazdem uciekają złodzieje, bez wahania policjanci ruszyli w pościg, który po zjeździe z autostrady kontynuowany był Drogą  Krajowa nr 46. Ostatecznie ścigany pojazd zjechał do rowu w miejscowości Pietrzaki – informują policjanci.

Mężczyźni próbowali jeszcze uciekać pieszo, ale policjanci po oddaniu kilku strzałów szybko ich zatrzymali. Złodziejami okazali się nimi mieszkańcy województwa podkarpackiego wieku 26 i 23 lat.

Strona austriacka rozpoczęła procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA, w ramach którego dojdzie do przekazania podejrzanych na teren Republiki Austrii.

To już kolejne osoby zajmujące się przestępczością samochodową, które zatrzymano dzięki współpracy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszy Państwowego Biura Śledczego w Austrii. W styczniu informowaliśmy o rozbiciu międzynarodowej grupy przestępczej, która miała na koncie wiele kradzieży z włamaniem na terenie Polski, Austrii, Czech i Słowacji – przypominają polscy mundurowi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE