Policja

Autor: Śląska Policja

Sukces policjanta ze Śląska!

Policjant z Mysłowic kolejny raz stanął na podium. Tym razem wywalczył dwa srebrne medale

Sierżant Paweł Jankowski - policjant z mysłowickiej komendy po raz kolejny stanął na podium. Wywalczył dwa srebrne medale podczas Letnich Mistrzostw Okręgu Śląskiego w Pływaniu Open. Zawody odbyły się w Gliwicach.

W długi weekend wiele osób odpoczywa. Jednak mysłowicki policjant sierż. Paweł Jankowski miał inny pomysł na ten wolny czas i wystartował w Letnich Mistrzostwach Okręgu Śląskiego Open w pływaniu, które odbyły się w dniach 9-10 czerwca w Gliwicach. Mundurowy z mysłowickiej patrolówki osiągnął następujące wyniki:

• Srebrny medal w kategorii open na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 27,02 s;
  • Srebrny medal w kategorii open na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 1:00,22 s;

To nie jedyne sukcesy śląskiego policjanta

To kolejny sukces policjanta w czerwcu. Wcześniej sierżant Paweł Jankowski wywalczył dwa złote medale podczas Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu w kategoriach Masters. Zawody odbyły się w dniach 2-4 czerwca w Warszawie.

Wystartował w kategorii wiekowej 25-29 lat, zdobył 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale, osiągając następujące wyniki:

• Złoty medal w kategorii wiekowej 25-29 lat na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 27,24 s; (rezultat lepszy od rekordu Polski Masters w kategorii wiekowej 25-29 lat)
  • Złoty medal w kategorii wiekowej 25-29 lat na dystansie 1000 metrów stylem dowolnym z rezultatem 53,53  s;
  • Srebrny medal w kategorii wiekowej 25-29 lat na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 1:00,86 s;
  • Brązowy medal w kategorii wiekowej 25-29 lat na dystansie 50 metrów stylem dowolnym z rezultatem 24,78 s;
  • Brązowy medal w kategorii wiekowej 25-29 lat na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym z rezultatem 2:38,38 s.