Policjant przejechał na czerwonym przez przejazd kolejowy. Dostał 2000 zł mandatu

2022-10-01 15:30
Policjant przejechał na czerwonym przez przejazd kolejowy. Dostał 2000 zł mandatu
Autor: screen YouTube Policjant przejechał na czerwonym przez przejazd kolejowy. Dostał 2000 zł mandatu

Jeśli ktoś myślał, że policja stoi ponad prawem, to przypadek z Chybia pokazuje, że tak nie jest. Policjant w oznakowanym wozie przejechał na czerwonym przez przejazd kolejowy. Został już ukarany mandatem.

Jak donosi portal bielskiedrogi.pl w nocy z czwartku na piątek jeden z kierowców był świadkiem nietypowej sytuacji na przejeździe kolejowym. Kiedy rogatki zaczęły się otwierać, oznakowany radiowóz przejechał mimo tego, że nadal sygnalizacja świetlna była czerwona. Kierowca policyjnego wozu nie czekał, aż się ono wyłączy. Całość została nagrana przez kierowcę, który właśnie podjeżdżał pod przejazd kolejowy w Chybiach, a film opublikował portal bielskiedrogi.pl

Jak tłumaczył w rozmowie z portalem bielskiedrogi.pl st. asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, funkcjonariusz był w drodze na interwencję. 

Niemniej jednak nie usprawiedliwia to faktu, że w tej sytuacji mógł ruszyć przy nadawanym sygnale koloru czerwonego tylko używając sygnałów uprzywilejowania. Policjanci ukarali go mandatem karnym wysokości 2000 zł oraz 15 pkt karnymi, który to przyjął - wyjaśnia rzecznik. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE